Обезопасяват пътния участък край Бяла до края на годината 04.07 | 15:04
Ще бъдат готови 2 км 4-лентова пътна отсечка от кръговото кръстовище край Бяла
До края на годината ще бъде готова двукилометровата 4-лентова пътна отсечка от кръговото кръстовище край Бяла в посока Русе.
Това съобщи областният управител Пламен Стоилов, цитиран от БТА.
С това ще бъде завършен проектът за обезопасяване на критичния участък. Първият етап включваше изграждането на кръгово кръстовище при моста на Бяла, което бе готово миналата година.
Процедурите са много напреднали и предстои избор на изпълнител за разширението на 2-лентовата отсечка в 4-лентова с дължина 2 км.
Докато продължава ремонтът, пътят ще бъде отклонен по обходен маршрут през селата Ценово и Обретеник.
Стоилов информира още, че в края на миналата седмица е била сформирана работната група, която ще бъде под негово ръководство, за изграждане на 4-лентовите скоростни пътища Русе-Велико Търново и Русе-Шумен.
До края на 2013 г. трябва да са готови работните проекти, да е приключило отчуждаването и осигурено финансирането, защото строежът на тези високоскоростни четирилентови пътища трябва да започне през 2014 г., уточни областният управител.
Водещи
-
Бизнесдамата в София е убита от мъжа си
Криминалистите са озадачени от контролния изстрел в главата, така правят професионалните...
01.11 | 17:20
-
Стефка Костадинова е била извадена от списъка с акредитации на МОК
Решението идва след като МОК официално призна избора на Весела Лечева за председател на...
01.11 | 16:40
Най-четени
-
Отбелязваме Деня на народните будители
За първи път празникът се чества през 1909 г. в Пловдив
01.11 | 09:00
-
Красимир Вълчев: Всеки от нас може да бъде поне мъничко будител
Почит към учителите и творците, създаващи бъдещето на България
01.11 | 12:00