Премиерът се извини на зърнопроизводителите, че ги нарекъл "терорсти" 18.09 | 08:30
Извинението му обеч не била за тези с яхти

Премиерът Николай Денков се извини снощи на селскостопанските производители, които готвят за днес първия голям протест срещу правителството, за думите си от събота, че не преговаря с терористи.
Ако някой от тези хора се е почувствал засегнат от тези мои думи, а те не са насочени към тях, готов съм да се извиня. Но има други, на които не виждам за какво да се извинявам. Това са тези, които получават лъвския пай от многомилиардните помощи, които бяха дадени през миналите години. С тези помощи от Европа и бюджета те си купиха яхти и скъпи коли, построиха си вили и голяма част от тези хора сега са в сърцето на организацията на този протест. Призовавам
хората от аграрния сектор в следващите дни да решат в коя от двете групи искат да участват, каза акад. Денков.
В събота премиерът бе попитан от журналисти няма ли да преговаря със зърнопроизводителите и той припомни, че няколко пъти ги е канил на преговори и дори се е срещал с бранша още през юли. След обявяването на намерението за премахване на ембаргото върху вноса от Украйна обаче те демонстративно отказвали да се срещнат и вместо това обявиха общонационални протести, в които твърдят, че ще участват всички земеделски браншове. Затова коментарът му онзи ден бе, че с терористи не преговаря.
Водещи
-
Тръмп: Голям напредък по отношение на Русия
Президентът на САЩ засега не предоставя допълнителни подробности
17.08 | 18:00
-
СГП: Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди катастрофата
Адвокатът му съобщи, чеи ма фрактури на гръбначния стълб, на прешлените и на ръката
17.08 | 17:40
-
Пожар край аквапарка в Несебър
С огнената стихия се борят пожарни екипи от Несебър, Бургас и Поморие
17.08 | 17:20
-
Няколко евролидери ще присъстват на срещата Тръмп-Зеленски във Вашингтон утре
В разговорите ще се влючат Урсула фон дер Лайен, Фридрих Мерц, Еманюел Макрон и Александър...
17.08 | 17:00
Най-четени
-
Черно море бушува твърде дълго, вълните погълнаха вече 20 души
Август месец е опасен заради коварните подводни течения и високи вълни, които се превръщат в...
17.08 | 10:00
-
COVID-19 "надигна глава" и у нас
Три държави в Европа отбелязват повишение на случаите на чикунгуня след китайската епидемия
17.08 | 14:00
-
Жена осъди Община Лесичово, защото не се грижи за бездомните кучета
Трябва да ѝ бъдат изплатени 5 000 лв.
17.08 | 14:30