Реконструират напълно бул. "Драган Цанков" в София 07.10 | 12:05
Предстои изграждане на кръстовище на две нива при Телевизионната кула

Започна цялостната реконструкция на бул. "Драган Цаков” в столицата, съобщава агенция "Фокус”.
Ремонтът ще обхване частта от бул. "Евлоги и Христо Георгиеви” до Телевизионната кула. Той е част от проекта за изграждането на кръстовището на две нива при Телевизионната кула.
По думите на заместник-кметът на Столична община Любомир Христов, изпълнението на проекта ще приключи едновременно с кръстовището в края на ноември. Дейностите се извършват от "Инжерегинг”, а предложенията, които изпълнителят и проектантът са дали за реализацията на съоръжението при Телевизионната кула са дали възможност за спестяването на 2,5 млн. лева.
Сумата ще бъде предназначена за пълната рехабилитация на бул. "Драган Цанков”, която не беше предвидена в първоначалния проект.
Предстои подмяна на паважната настилка с асфалтова, изграждане на канализация, нови тротоари и осветление. Ще бъде направен и частичен ремонт на моста на река Перловска при ул. "Граф Игнатиев” и бул. "Евлоги Георгиев”. Кръстовището ще бъде реконструирано, за да може да се преминава в посока стадион "Васил Левски”, тъй като това е едно от местата, където се изпитват много затруднения при движението.
Целият проект е на стойност 26 млн. лева. В края на октомври ще бъде пуснато в движение директното трасе по бул. "Пейо Яворов” и до края на месец ноември ще се работят локалите и бул. "Драган Цанков”.
От Столична община обещават до края на месеца проблемите, свързани с преминаването на автомобили в района на Телевизионната кула да бъдат намалени наполовина. Бул. "Драган Цанков” ще бъде малко разширен и по проект ще се получи четирилентов булевард, заяви Любомир Христов.
Водещи
-
Невероятен Никола Цолов триумфира в Монте Карло
"Българският лъв" спечели емблематичното състезание от Формула 3
25.05 | 13:20
-
Киселова: Конституционният съд със своя акт ще сложи окончателно край на този спор
Председателят на Народното събрание коментира злободневни теми
25.05 | 13:00
-
Нинова: Пеевски е ключовата фигура, Борисов е притиснат и ще приключи като Доган
"Непокорна България" е за референдум за еврото, подчерта тя
25.05 | 12:40
Най-четени
-
Църковен празник днес: Неделята на Слепия
На 25 май възпоменаваме и третото намиране честната глава на светия пророк, Предтеча и...
25.05 | 09:45
-
Абитуриент почина в линейка, след като припадна пред дискотека в Слънчев бряг
Медицински екип опитал да окаже първа помощ, но тийнейджърът издъхнал на път към болница
25.05 | 11:00