Студът си отива в сряда. А Баба Марта идва със сняг 16.02 | 16:15
Синоптиците обещават до края на февруари времето да се стопли

Само още няколко дни ще зъзнем, обещават синоптиците. Според прогнозите им студът ще се задържи до сряда, когато времето ще е много студено, но от четвъртък може да очакване промяна във времето.
Тогава над цялата страна ще започне затопляне. Максималните температури над по-голямата част от страната до края на месеца се очаква да бъдат между 3 и 8 градуса, на някои места и над 10.
Условия за валежи ще има около 20-21 февруари, на 25 и 28. Те ще бъдат предимно от дъжд, по високите полета и на места в Северна България - от сняг, прогнозират метеоролозите, цитирани от в. "Преса".
През март се очаква градусите да бъдат около и малко под средните за месеца - над по-голямата част от страната между 3 и 8, на места и над 10. Минималните рядко ще слизат много под нулата.
Превалявания от дъжд и сняг са възможни около 2-3 март, между 11 и 13 март, както и в периода 20-26 март. Валежи от дъжд се очакват и в последния ден на месеца.
Заради очакваните обилни превалявания и топенето на снеговете ще се повишават нивата на реките в цялата страна. На места са възможни наводнения, предупреждават специалистите от Министерството на околната среда и водите.
Водещи
-
Частично бедствено положение в Трънско заради огнената стихия
Няма пострадали хора при пожара
27.07 | 10:40
-
Дайнов: Нови протести са възможни през октомври
Кабинетът ще падне тогава, когато Пеевски реши, че е подготвил достатъчно властова база, така...
27.07 | 10:20
Най-четени
-
Червен код за опасно горещо време в 11 области
За останалите области предупредителният код е оранжев
27.07 | 09:00
-
Джартов: 4 хеликоптера и 2 самолета от чужбина се включват в гасенето на пожарите у нас
На територията на България избухнаха 236 пожара, заяви директорът на ГД „Пожарна безопасност...
27.07 | 09:30