С какво ще ни изненада времето за Великден 15.04 | 09:47
Още в сряда сутринта столичани ще се събудят при 2 градуса температура навън и проливен дъжд

Проливен дъжд и ниски температури ни очакват през следващите дни. Тази година Великден няма да е особено слънчев и топъл.
Още в сряда сутринта столичани ще се събудят при 2 градуса температура навън и проливен дъжд, който във високите квартали, като Бояна, Драгалевци и Симеоново, ще премине в априлски сняг.
Това прогнозира синоптикът от TV-MET Симеон Матев, цитиран от "Преса".
Според него Страстната седмица ще бъде студена и дъждовна, а кулминацията на лошото време ще настъпи в сряда.
Още от днес от северозапад ще започне да прониква студен въздух, който до утре ще обхване цялата страна.
Забравените вече снежинки ще напомнят за отминалата зима и в градовете с над 700 метра надморска височина като Самоков, Трън, Чепеларе и Смолян. Снежната покривка обаче се образува само в планините на места с височина над 1800 метра. Особено мразовито ще бъде в западната част на България, а източната ще се отърве с няколко градуса по-високи температури.
Облаци и дъжд ще продължат да помрачават Великата седмица и в четвъртък, и в петък. Живакът в термометрите ще тръгне бавно нагоре и в София ще показва 10 градуса и през двата дни, а на места в страната ще стигне и 15 градуса.
Мрачната картина от сряда до петък ще се разведри още в събота, когато ще се покаже по-трайно слънцето и температурите ще достигнат 17 градуса, а на самия Великден – 20 градуса.
Въпреки повишението на температурите времето през уикенда няма да е такова, каквото би ни се искало за такъв голям празник.
Затова тези, които ще пътуват, трябва да си приготвят топли дрехи и да очакват дъжд.
Водещи
-
Внимание, шофьори: Сложиха кукли с размерите на дете на ул. „Гурко“ след трагедията с Филип
Инцидентът стана на 2 септември 2023 година. Обвиняем по делото е Петър Тодоров
17.09 | 12:15
-
Ивелин Михайлов: На 100% подкрепяме вота на недоверие
"Ние сме част от партиите, които са го подкрепили, не са търсили от нас подписи, ние сме от...
17.09 | 11:45
-
КНСБ с шокиращи данни за цените на основни храни, драстично поскъпване от борсата до магазина
Рекордьорите са сирената, краставиците, млечните продукти и киселото и прясното мляко
17.09 | 11:30
Най-четени
-
Петият вот на недоверие към правителството влиза в парламента
Той е за провал на правителството в секторите вътрешна сигурност и правосъдие. Вносителите са...
17.09 | 08:59
-
Притежанието и разпространението на райски газ може да доведе до лишаване от свобода до пет години
Санкции за родители и шофьори
17.09 | 08:45
-
Експерти: България е рекордьор по загуба на вода
Според експертите България е рекордьор по загуба на вода.
17.09 | 10:30
-
Масово неспазване на новите правила за управление на електрически тротинетки се наблюдава в цялата страна
Какви са новите правила
17.09 | 09:30