Времето днес: Леко затопляне с повече слънце 19.03 | 07:57

Максималните температури ще бъдат от 5 до 10 градуса

От iNews.bg

Днес денят ще започне с минимални температури в страната от минус 4 до 1 градуса. През деня ще има повече слънце. Вятърът ще бъде умерен, със скорост до 30 км/ч от изток, следобед от север.

Максималните температури ще бъдат от 5 до 10 градуса, по Черноморието до 7, съобщи синоптикът на Bulgaria ON AIR Ивана Дилова.

Над планините ще бъде ветровито и със значителна облачност, с превалявания от дъжд и сняг. Новата снежна покривка ще бъде от 10 до 15 см.

Плътни дъждовни облаци ще достигнат и Балканите, като ще има повече валежи у нас, в южните райони и в Гърция. Другият център с по-съществени валежи ще бъде над Португалия и Испания, където дъждовете ще бъдат придружени от силни ветрове.

В четвъртък, когато астрономическата пролет ще настъпи в 11 часа, се очакват слаби дъждове в северозападните райони.

В петък ще има слънчеви часове, в западните райони със слаби валежи от дъжд. Постепенно ще се затопля, като дневните температури в населените места ще бъдат от 9 до 15 градуса.

В събота и неделя по Черноморието ще бъде облачно. Дневните температури в населените места ще достигат 12 до 17 градуса.

Водещи

Най-четени