Десетки католици в Русе празнуват Рождество Христово 25.12 | 13:00
Днешният ден е и за равносметка, но и за прошка

Десетки католици влязоха тази сутрин в храма "Свети Павел от Кръста" в Русе, за да се помолят и да се поздравят за Рождество Христово. В един от най-светлите празници за християнството, те си пожелаха повече смирение и любов, предаде БНТ.
Много от католиците в Русе и снощи са били в храма, за да споделят радостта от раждането на Божия Син. А след това са се събрали семейно да посрещнат празника, каквато е традицията. И са сложили нечетен брой постни ястия на масата. Емилия Големанова казва, че на днешния ден е важно да обърне внимание не само на храната, но и на посланията, които носи.Емилия Големанова: Задължително питката, за мен това и символа на Рождество Христово. Задължително пещерата - т.е. да си спомним повода, по които се събираме. Духът, духът е важен.
На днешния ден е важното и да отворим душата и сърцето си, да направиш равносметка.Цонка Върбанова: Защото животът ни ще бъде по-осмислен, по-лек, по-хубав, по красив, когато по-често се замисляме над действията си, над бездействията си, и на това с какви хора, как общуваме. Общуването между хората е най-важното, любовта, добротата.Отец Валтер: Сега, днеска, е време за нашия отговор към Бога. Той, който дава любов, ние какво даваме на него преди всичко и на всички онези, които живеят около нас и на цялото човечество. Да разберем - да даваме, това у, което приемаме. Приемаме любовта от Бога и да даваме любовта на него и на всички хора.
Днешният ден е и за равносметка, но и за прошка - за грешките на другите, но и за нашите собствени грешки.
Водещи
-
Папа Лъв XIV изпрати първото си послание в социалните мрежи
Ватиканът заяви, че архивира постовете от 12-годишния мандат на папа Франциск. Новият акаунт в...
14.05 | 08:44
-
Кой празнува имен ден на 14 май
На 14 май всяка година имен ден празнуват мъже с име Сидер.
14.05 | 08:32
-
Володимир Зеленски пътува към Турция
Само лична среща с Путин ще спре войната, но Путин го е страх от мен
13.05 | 21:00
-
58-годишна се омъжи за чатбот и твърди, че с*ксът е „прекрасен“
Научих, че колкото по-дълбока е връзката ни, толкова по-истинска е интимността помежду ни,...
13.05 | 20:45
Най-четени
-
Кой празнува имен ден на 14 май
На 14 май всяка година имен ден празнуват мъже с име Сидер.
14.05 | 08:32
-
Кацарчев: Стачката утре може да продължи по-дълго от предвиденото, ако няма преговори
Блокадата на столичния градски транспорт е предвидена от 8.00 до 12.00 ч.
13.05 | 20:00
-
ЕК даде положителна оценка на фискално-структурния план за България
Там се залагат приоритетни публични реформи и инвестиции
13.05 | 18:00