Мислите, че щастието е далече от вас - в павилиона е (СНИМКИ) 13.05 | 12:42
Велико Търново може да се похвали със собствен "Павилион на щастието"
Във Велико Търново изградиха "Павилион на щастието". Той беше открит от заместник-кмета Ганчо Карабаджаков в парк "Марно поле".
"Съоръжението ще бъде важна част от комуникационната стратегия в надпреварата на Велико Търново за Европейска столица на културата през 2019 година", посочи Карабаджаков.
По думите му павилионът ще се превърне в място за социални контакти и художествени прояви, концерти и изложби, както и в информационен център, в който хората ще могат да предлагат свои идеи и предложения, свързани с участието на града в престижната европейска надпревара.
"Футуристичната конструкция е с формата на обърната пирамида. Изградена е изцяло от дървен материал. Стените на павилиона се състоят от 77 триъгълника", обясни архитект Стефан Цонев, автор на проекта.
Според него седем е числото на щастието. То е кодирано в конструирането на павилиона, за да бъде в синхрон с логото на кандидатурата на Велико Търново - "Творим щастие", предаде БТА.
Водещи
-
Проф. Константинов: Машинното гласуване изгони половин милион души от урните
"В Европа с машини като нашите гласува 1% от населението, коментира той
20.12 | 14:30
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
18-годишна загина в катастрофа край Варна
Движението по Крайезерния път е ограничено и колите се пренасочват
20.12 | 13:40
Най-четени
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Путин се подигра на НАТО, пита Рюте: Можеш ли да четеш?
Наистина искам да попитам – какво означава да се подготвяте за война с Русия?
20.12 | 11:00