Огромна кафява мечка се намести върху фасадата на столично училище 28.06 | 17:03
"Мечешка услуга – да опазим кафявата мечка в България" е част от Sofia Design Week

Гигантски графит на тема "Да обикнем кафявата мечка в България" украси столичното 23-то СОУ в София. Инициативата е част от Sofia Design Week и е дело на графити група "140 идеи" и Сдружение за дива природа "Балкани".
Атрактивната акция разглежда въпроса може ли дизайнът да направи нещо за мечките. В действителност би могъл да помогне за опазването на тяхната популация, особено в София – вероятно единствената столица в ЕС, която се намира в подножието на планина, естествен хабитат на кафяви мечки.
Ето защо крюто "140 идеи" обедини усилия със екосдружението под наслов "Мечешка услуга – да опазим кафявата мечка в България".
По време на целия фестивал момчетата преобразяваха фасадата на столичното 2-то3 СОУ "Фредерик Жолио-Кюри" на булевард "Ситняково".
Рисунката ще е с внушителните размери 20х20 метра и всеки може да мине и да види вече готовия резултат.
Водещи
-
"Каменен" хороскоп: За кого е подходящ за турмалинът?
Камъкът е един от най-мощните защитни амулети
03.08 | 15:30
-
Клъцни-срежи: Топ моделът Ралица Балева неузнаваема от множество пластични операции
58-годишната блондинка изпрати в последния му земен път бохема Тодор Славков и едва бе...
03.08 | 15:00
-
В социалното министерство вече има заявления за помощи заради пожарите
От сряда до петък са подадени 24 молби, заяви министър Гуцанов
03.08 | 14:00
Най-четени
-
Митрофанова: България "безпрецедентно" притиска "Лукойл" да продаде бизнеса си
Тя припомни, че доставките на руски газ за България са прекратени от април 2022 г., когато...
03.08 | 10:40
-
Поскъпването на основни храни, плодове и зеленчуци на борсите продължава
сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ
03.08 | 10:20