Събират добри практики в наръчник 28.09 | 15:15
Инициативата е на РИОСВ - Велико Търново и партньори по проект

Съвместен наръчник с добри практики ще издадат експерти от Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – Велико Търново и румънските им колеги. Инициативата е по стратегически проект "Съвместен мониторинг на риска при извънредни ситуации в трансграничния регион на река Дунав", съобщава Sever.bg.
"Нашата основна цел е да повишим капацитета на екоинспекцията за адекватна и бърза реакция при големи аварии и да изградим партньорство за намаляване рисковете от замърсяване на околната среда", очертава пътя на развитие инж. Елена Григорова, директор на РИОСВ - Велико Търново.
Проектът стартира на 22 юни 2011 г. и РИОСВ-Велико Търново може да се похвали с добри резултати, отчитат от инспекцията. В края на първата година са оползотворени и реално изплатени за изпълнението на дейностите 349 091 лева или 44,74% от утвърдения бюджет, а 443 480 лева са договорени.
Амбицията на екипа от експерти е до 21 юни 2014 г., когато приключва проектът, да бъде усвоен целият ресурс, благодарение на използваната методология за добро управление.
Очакваните резултати са засилено сътрудничество за ефикасно управление на природните и антропогенните рискове в трансграничния регион на река Дунав, намалени рискове за населението и околната среда и повишен капацитет на институциите за съвместно управление на риска.
Водещи
-
Над 25 къщи са изпепелени вече в бургаската вилна зона
Живущите в цялото вилно селище продължават да се евакуират
14.07 | 14:20
-
Съпругата на Коцев: Не ми дадоха да се свържа с адвокат
Преживях няколко шока, разказа Камелия Коцева
14.07 | 14:10
-
От МВР обясниха защо са арестували вицепрезидента на КНСБ
АМ "Тракия" се води високоскоростен път и по никой закон у нас не се допуска тя да бъде...
14.07 | 14:00
-
Пламен Димитров за ареста на протеста на "Тракия": Необосновано полицейско насилие
Tой обяви, че е имал няколко разговора с министъра на вътрешните работи Даниел Митов
14.07 | 13:50
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59