Успешна втора вълна на стажовете в държавната администрация 28.09 | 09:13
От 24 септември до 5 октомври всички студенти ще могат да кандидатстват

839 стажантски позиции за студенти, в 183 административни структури на държавната администрация, в 109 населени места в цялата страна са разкрити за втората вълна студентски стажове по проект "Създаване на капацитет за бъдещето – провеждане на студентски стажове в държавната администрация”.
От 24 септември до 5 октомври всички студенти ще могат да кандидатстват за втората вълна стажове в държавната администрация, които ще се проведат от 29 октомври до 29 ноември 2012 г.
Кандидатстването ще се извършва изцяло по електронен път – чрез специализирания портал за стажове в държавната администрация www.staj.government.bg, разработен по проект "Създаване на капацитет за бъдещето – провеждане на стажове в държавната администрация”. В стажантската програма могат да вземат участие всички български граждани – студенти в университети в страната и в чужбина след завършен втори курс.
Проектът има за цел да предостави пълноценни стажантски възможности на талантливи български студенти в структури на държавната администрация в цялата страна. Стажантската програма включва едномесечен неплатен стаж с фокус върху придобиването на практически опит, нови професионални умения и запознаване с културата и атмосферата в държавната администрация.
Изисквания към кандидатите:
- Към момента на кандидатстване да са студенти с непрекъснати права, в процес на обучение във висше учебно заведение в страната или в чужбина, след завършен втори курс;
- Да са в процес на обучение по специалност съобразно стажантското място, за което кандидатстват;
- Да имат среден успех от следването до момента – над 4.00;
- Да имат желание за работа, личностно развитие и учене;
- Да притежават отлични комуникативни и организационни умения, както и добра компютърна грамотност.
Кандидатстване:
Чрез онлайн регистрация на адрес: www.staj.government.bg и решаване на тест. При регистрация идентификационен номер, чрез който ще може да следи хода на кампанията, датите да интервюта и класирането си, както и полезна актуална информация.
Всеки кандидат има право да кандидатства за не повече от 5 позиции. В сайта всеки студент ще получава Краен срок за кандидатстване за втората вълна стажове – 5 октомври 2012 година.
С успешно представилите се на тестовете кандидати ще бъдат организирани интервюта в съответните административни структури в периода от 11 до 19 октомври до 2012 г. Всички заявени от структурите на държавната администрация места за стажанти са обявени на: www.staj.government.bg.
Водещи
-
Извънредно! Потопът в "Елените" е отнел още един живот
Жертвите на адското наводненеие вече са четири
04.10 | 19:57
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Елена Йончева: Преходната администрация в Газа трябва да е под егидата на ЕС или ООН
Нашите власти правят всичко възможно да върнат у нас българина, задържан с флотилията за Газа
04.10 | 11:20