Ръководство на "Булгаргаз" е сменено с решение на БЕХ 29.01 | 12:19
това заяви енергийният министър Александър Николов

По думите му няма връзка между акцията на ДАНС в "Булгаргаз" и освобождаването на ръководството на дружеството, но отбеляза, че не знае каква е причината за проверката на Агенцията.
"По-скоро решението е взето на база това как е можело да се управлява дружеството и да се защитава обществения интерес", коментира Николов.
Енергийният министър не поиска да коментира какво е установила проверката на БЕХ в "Булгаргаз", но отбеляза, че холдингът трябва да взема рационални решения за дружествата под "неговата шапка".
Николов все пак посочи, че в последно време много се е говорило за допълнителни доставки на газ от Азербайджан и е имало писмо, че такива доставки са били възможни.
"Относно цената обаче, понеже дружеството е поело някои ангажименти, тя не може да съответства на цената по дългосрочния договор поне до 1 юли 2022 г.", каза Николов.
Какво ще се промени в "Булгаргаз" след смяната на ръководството, времето ще покаже, каза енергийният министър.
В министерството разглеждат и вариант на спиране на доставките на газ заради напрежението между Москва и НАТО, но според него такъв вариант е малко вероятен, защото "както Европа е зависима от газа, така и Русия е зависима от плащанията за него".
Водещи
-
От 1 септември: Забраняват гел лаковете
TPO се използва в някои UV гелове и хибридни лакове за нокти, като помага на продукта да се...
04.08 | 11:45
-
Доживотен затвор за смърт на пътя! Новите мерки вече действат
Вече се носи наказателна отговорност за отказ за тестване при произшествие - от една година...
04.08 | 11:30
-
Бизнесът има отсрочка до края на октомври да пренастрои касовите си апарати и софтуерите на фирмите
Тя отбеляза, че засега няма увеличение в цената на услугата по поддръжката на касовите...
04.08 | 10:59
-
Изписват от ИСУЛ първото дете с алогенна трансплантация
В клиниката вече е извършена и втора алогенна трансплантация
04.08 | 10:45
Най-четени
-
Бизнесът има отсрочка до края на октомври да пренастрои касовите си апарати и софтуерите на фирмите
Тя отбеляза, че засега няма увеличение в цената на услугата по поддръжката на касовите...
04.08 | 10:59
-
Общо 172 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Без нанесени материални щети са възникнали 146 пожара, от които: 96 в сухи треви, горска...
04.08 | 10:30
-
Аптеките в страната срещат сериозни предизвикателства с въвеждането на двойното етикетиране на цените на лекарствата в левове и евро
Първоначално софтуерът е давал и неточни изчисления на цените на лекарствата от левове в евро,...
04.08 | 09:59