Вече не е нужно пациентите с COVID да се поставят под карантина 23.01 | 11:00
Според д-р Гергана Николова достатъчно е да се третират като всички останали пациенти с респираторни инфекции

Вече
не е нужно пациентите с COVID да се поставят под карантина
, достатъчно е да се третират както всички останали пациенти с респираторни инфекции. Това каза
д-р Гергана Николова
NOVA NEWS
.
"Усеща се
осезателен натиск върху болничната помощ
, но това е период, в който по начало има много респираторни заболявания. Тази година ковид отстъпи на грипа, но нямаме и мерките от предните две години. Сега грипът настъпи и очакваме пика. Липсата на ваксини се дължи на сериозно подценяване на грипа", заяви тя. И призова да се използват маски.
Според нея не
липсват противовирусни медикаменти
. "Грипът не се лекува с антибиотик, а с противовирусни медикаменти. От тях няма недостиг. На мен не са ми се върнали пациенти с такова оплакване. В някои случаи на бактериална инфекция се налага да се приложи антибиотик, но и да го няма, може да бъде заместен", обясни д-р Николова.
По думите ѝ вариантът на COVID
"Кракен" все още не е толкова разпространен у нас
, а сред нейните пациенти няма такива. "Той е вирулентен, но не и агресивен спрямо усложненията", посочи медикът.
Водещи
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
На 48% от домакинствата в София, които заплащат сметките си на база на прогнозно потребление, ще им бъдат възстановени суми
Третата най-голяма група клиенти от годишното изравнение са 16%, които имат да получават суми...
15.08 | 11:15
-
22 дни вече продължава битката с големия пожар в Пирин
Тази сутрин двама доброволци са отишли на място да помагат.
15.08 | 11:00
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
Най-четени
-
Кола се блъсна и влезе в автобус на градския транспорт в София, има загинал
Автомобилът влязъл през прозореца
15.08 | 09:45
-
Товарна влакова композиция с повече от 30 вагона се е преобърнала край симеоновградското село Пясъчево
По първоначална информация към 5:30 часа
15.08 | 09:15