Лекарите склониха: Подписват Националния рамков договор 14.12 | 19:26
С него се увеличава финансирането за 27 клинични пътеки

От следващата година ще се лекуваме от редица заболявания по-качествено.Това стана възможно, след като Българският лекарски съюз реши на събора си днес да подпише Националния рамков договор за следващата година, информира TV7.
Според документа финансирането за 27 клинични пътеки ще бъде увеличено. Сред тях са тези за педиатрия и за белодробни болести.
Клиничната пътека за раждане и грижи за новороденото се увеличава от 480 на 585 лв. Ръст има и при плащанията за тежката хирургия, пулмологията.
Също така се предвижа догодина да има повече направления за специалист. Изследванията за ТЕЛК ще се правят доста по-рядко, тъй като те ще важат за цяла година.
Също така личните лекари няма да дават направление на пациент, изписан скоро от болница. Ако се налага той да бъде подложен на тестове, това ще става за сметка на лечебното заведение.
Междувременно стана ясно, че прокуратурата е придвижила сигнала на лекарите за изчезналите над 1,4 млрд. лв. от здравни вноски от правителството на ГЕРБ.
Подписването на договора ще се случи на 18 декември.
В случай че съсловната организация беше отказала да парафира документа, болниците и лекарите щяха да работят по правилата на настоящия рамков договор.
Водещи
-
Започва Светлата седмица
Днес е Светли понеделник, вижте какво се прави, а какво е забранено през всеки от дните й
21.04 | 09:00
-
Хиляди миряни посрещнаха Христовото Възкресение в храмовете на страната (ОБЗОР)
Християнският свят отбеляза празника на празниците
20.04 | 18:00
-
Голямата мистерия: Женен ли е бил Исус за Мария Магдалена?
Блудница или светица е била тя? Каква е съдбата на техните деца?
20.04 | 17:40
-
По 150 евро за 67 хиляди младежи в Гърция
Сумата може да се използва за туризъм - заплащане на билети за пътуване, нощувки в хотели, а...
20.04 | 17:20
Най-четени
-
Христос Воскресе!
20.04 | 00:01
-
Мигранти налазиха вилните зони
Настаняват се в птичарници, лежат на земята, унищожават зимнината
20.04 | 12:00