Нов център за отстраняване на тумори с ултразвук ще заработи в Плевен 18.10 | 17:30
Авангардният безкръвен метод до момента се прилага в Милано, Барселона и Оксфорд
Медицински център за прилагане на нова технология за безкръвно отстраняване на тумори чрез ултразвук ще бъде открит в Плевен, съобщи ректорът на Медицинския университет проф. Григор Горчев.
Апаратът за ултразвуково лечение на ракови образувания ще бъде пуснат до средата на следващия месец. А самият център на практика ще заработи с пациенти след 12 декември тази година.
Авангардният метод до момента се прилага в Милано, Барселона и Оксфорд и се очаква в Германия също да започне лечение с новата апаратура. Плевен ще бъде четвъртият град, който ще я приложи.
Медицинската техника се произвежда в Китай. Високо интензивна фокусирана ултразвукова енергия разрушава раковите образования, поясни проф. Горчев, цитиран от БТА.
Новата технология има предимство пред традиционната хирургия, защото пациентът се възстановява бързо и до няколко часа след процедурата може да се прибере у дома.
Трима български специалисти са преминали подготовка в Китай – хирург, специалист по образна диагностика и инженер. До края на февруари китайски специалисти ще продължат да обучават българския екип на място в Плевен.
Водещи
-
Сибирският студ ни връхлита тази зима: България - на първа линия
Мъглите стават ледени, а сухият студ „реже“, вледенената земя задържа снега за по-дълго
22.11 | 17:40
-
Алберт Попов направи силен втори манш в Австрия
Най-добрият български състезател по ски се класира на девето място във втория слалом при...
22.11 | 17:00
-
Украйна и САЩ започват разговори в Швейцария по мирния план на Тръмп
През следващите дни Украйна ще се консултира с всичките си партньори за начините за...
22.11 | 16:41
Най-четени
-
Протестите срещу реформата за паркиране в столицата продължават
Днес недоволството си от нея ще изразят жители на кварталите "Хаджи Димитър" и "Сухата река"
22.11 | 11:40
-
Авиоотрядът продаде VIP хеликоптера Ми-8 за 1,8 млн. лева
Машината бе наемана за екшън филми
22.11 | 11:00
-
ЕК ни дава на съд заради замърсяване на въздуха
Освен България Еврокомисията ще предяви иск и към Литва, Португалия и Швеция
22.11 | 10:20