Отбелязваме Световния ден на аутизма 02.04 | 08:01
Целта е да се повиши информираността на обществото по въпросите свързани със заболяването

Отбелязваме Световния ден за повишаване информираността на обществото по въпросите на аутизма. По последни данни, едно на всеки 150 деца в света страда от аутизъм. Това са около два процента от населението в света.
В България засегнати са около 140 000 души. В 15 български града ще се проведат различни инициативи.
В София пред Народната библиотека ще има концерт в подкрепа на борбата с аутизма. По-късно вечерта сградата на библиотеката ще бъде осветена в синьо, като част от глобалната инициатива "Освети в синьо". Нейната цел е да се насочи вниманието на обществото към проблемите на децата, страдащи от аутизъм.
За първа година в инициативата се включват община Велико Търново. В син цвят ще бъде осветена и крепостта "Царевец. В община Свищов пък в синьо ще бъде осветена сградата на общинската администрация.
На този ден в син цвят ще бъдат осветени още знакови обекти, като статуята на Христос Спасителя в Бразилия, Емпайър Стейт Билдинг в Ню Йорк, Операта в Сидни, Ниагарският водопад и др.
Водещи
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Социалното министерство с нова инициатива за връщане на българи от чужбина
Ведомството ще плаща до 5000 евро на хора, които имат желание да се приберат да живеят и да...
17.07 | 21:00
Най-четени
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Сблъсък в ЕС: Германия отхвърля бюджета на Урсула фон дер Лайен
Берлин се противопоставя на по-високите разходи и новите данъци, предложени от Европейската...
17.07 | 15:10
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45
-
Опасни лилави медузи в морето около Солун, Катерини и Халкидики
Гръцки медици дават съвети какво се прави при ужилване от такава медуза
17.07 | 15:20