Пореден смъртен случай заради липса на спешен екип 03.06 | 09:16
51-годишен мъж издъхна в болницата в Девин

Пореден трагичен инцидент заради липса на спешен екип. 51-годишен мъж е бил закаран в спешния център в болницата в Девин в момент, когато и двата екипа били на адреси, а в центъра имало само медицинска сестра, съобщи Нова телевизия.
В Девин е една от малкото болници, чиито лекари не искат оставката на министъра на здравеопазването Таня Андреева. Причината – именно тя възстанови работата на затворената заради фалит болница.
Точно там обаче Спешна помощ разполага само с две линейки и това е довело до поредния смъртен случай на пациент.
Когато закарали пациента в болницата, и двата екипа били на адреси. И двата случая се оказали неспешни, но екипите нямало как го предвидят.
"Много често има случаи, когато двете линейки са на път, а тук оставаме без никакъв екип", сподели д-р Веселин Велев, лекар от Центъра за спешна медицинска помощ в Девин.
Водещи
-
Протест срещу въвеждането на еврото блокира центъра на София
Недоволните от предстоящото ни влизане в еврозоната блокираха булеварда пред сградата на...
04.06 | 09:45
-
Възрастни клиенти на големите търговски вериги в България се объркват, когато виждат цени в евро и левове
"Законът казва ясно, че цената и в двете валути трябва да е изписана ясно с един и същи шрифт...
04.06 | 09:30
-
Politico: Най-бедната страна в ЕС се готви да влезе в еврозоната 2
При положителен доклад от днес, следващите стъпки в процеса са:
04.06 | 09:14
-
Повече от 2 милиона американци са "изчезнали" от населението през 2020 и 2021 година
Решения има, но липсва политическа воля
04.06 | 08:59
Най-четени
-
60 000 четвъртокласници се явяват на НВО по математика
Специални условия за ученици със СОП
04.06 | 08:27
-
Politico: Най-бедната страна в ЕС се готви да влезе в еврозоната 2
При положителен доклад от днес, следващите стъпки в процеса са:
04.06 | 09:14