Фармацевтите биха аларма: Задават се фалити на аптеки! 26.06 | 14:10
Аптекари, депутати, професори и анализатори сядат на една маса, за да обсъдят проблемите в бранша

Собственици на аптеки, народни представители, професори от академичните среди и анализатори сядат на една маса, за да обсъдят проблемите в аптечния бранш.
Форумът поставя темата: "Българската аптека е на кръстопът между фармацевтичната грижа и търговията". Той ще се проведе на 29 юни, събота, от 10:30 часа в Пловдив. Инициативата е провокирана от поредната промяна в начина на работа на аптеките с Касата.
Фармацевтите са притиснати още от октомври 2023 година, когато министерството на здравеопазването ги задължи да отпускат антибиотици и лекарства за диабет само на електронна рецепта, без да е провело тестови период и да е отстранило неуредиците с номенклатурите в използваните софтуери и НЗИС. За съжаление, това
доведе до невъзможността на голям брой пациенти да получат необходимите им животоспасяващи лекарства навреме и постави лекари и фармацевти в топик.
Защо аптеките са заплашени от фалити, а пациентите от липса на достъп до лекарства, ще стане ясно по време на брифинг от 10 часа на 29 юни в хотел Double Tree by Hilton Plovdiv.
Форумът ще разгледа редица проблеми, включително: неефективна административна намеса, липса на единна номенклатура, липса на прозрачност при въвеждането на нормативните промени, липса на връзка между националната здравно-информационна система, софтуерите на аптеките, лекарите и Националната здравноосигурителна каса.
Ще бъдат засегнати темите с недостига на лекарства и недоволните клиенти, както и опасността от фалити на аптеки.
Целта на форума е да изрази становището на собствениците на аптеки, които не могат да работят поради неефективното въвеждане на електронизацията в лекарствоснабдяването, както и да изясни на обществеността проблема с достъпа до лекарства. Важно е да стане ясно, че в момента фармацевтите нито имат време да консултират, нито могат да отпускат лекарства, ако електронните системи не си "говорят"!
Водещи
-
Живия Нострадамус: Разкол очаква църквата след смъртта на папата
Ще паднат и строго пазените тайни на Втикана, пророкува Атос Саломе
23.04 | 18:12
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09
-
Сакскобургготски: Паркът "Врана" загива, вече не е гора, а джунгла
Това пишат от секретариата на Царското семейство
23.04 | 18:03
Най-четени
-
Второ земетресение на Балканите е регистрирано през днешния ден
Трусът е с магнитуд 5.0 по скалата на Рихтер.
23.04 | 15:15
-
Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
Това стана ясно от публикация във фейсбук на ДСБ в Бургас, в която се обявява приемна на...
23.04 | 14:30
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09