Ще оценяват новите болници година след започване на работа 27.10 | 15:15
В момента болниците подават документи за пререгистрация. Чрез нея ще се определи нивото на компетентност в отделенията и клиниките
Министерството на здравеопазването (МЗ) ще оценява новите болници година, след като те са започнали работа, съобщиха от ведомството. Това се прави с цел на новите лечебни заведения да се даде „равен старт“, обясняват оттам.
В момента тече и подаването на документи за пререгистрация на болниците в Районните центрове по здравеопазване. От МЗ посочват, че центровете ще работят и в почивните дни, за да се улесни целият процес.
Пререгистрацията е нужна, за да се определи нивото на компетентност, което ще получат отделенията и клиниките - първо, второ или трето. То ще се оцени на базата на брой специалисти, апаратура и съответствието с медицинските стандарти.
По този начин ще се определят възможностите на всяка болница какви дейности може да осъществява и ще се гарантира на пациентите, че навсякъде ще получават по-качествено и адекватно обслужване, смятат от здравното ведомство.
Регулирането на дейността, която могат да извършват болниците, се очаква да намали и прехвърлянето на пациентите от едно лечебните заведения към друго или забавянето на лечението им.
Водещи
-
Световен деликатес изчезва. Шокираща причина
90% от стридите в най-големия производствен район са мъртви
01.12 | 11:45
-
Депутатите вече не паркират на пл. "Св. Александър Невски"
Нито един депутатски автомобил не се вижда край храм-паметника. Това донесе е радост на...
01.12 | 11:30
-
Кметът на Ардино обяви частично бедствено положение заради обилни валежи
Местата отново останаха без пътна връзка, след като железобетонният мост над река Арда при...
01.12 | 11:15
-
През изминалото денонощие са потушени 40 пожара в страната
Извършени са 29 спасителни дейности и помощни операции.
01.12 | 11:00
Най-четени
-
Отбелязваме Световния ден за борба със СПИН
На 1 декември 2025 г. в област Стара Загора ще бъде отбелязан първият етап от Националната...
01.12 | 09:30
-
Без коли първа и втора категория в центъра на София
Новото е, че през този сезон забраната обхваща освен „малкия ринг“ и по-широк териториален...
01.12 | 09:59
-
Кметът на Варна Благомир Коцев се върна официално на работното си място
Първи задачи и промени в управлението
01.12 | 09:45
-
Първата седмица от декември започва със слънце
В петък вятърът ще се ориентира от североизток и ще се усили, ще бъде облачно с валежи на...
01.12 | 08:00