Японци с интерес към авангардните технологии в медицината у нас 26.10 | 10:37
Делегация от шестима учени медици ще се срещне с ректора на МУ - Плевен

Институт по неврохирургия от Япония проявява интерес към опита на Медицинския университет в Плевен в областта на авангардните технологии в медицината. Това съобщи за БТА Велина Дукова, експерт във висшето училище.
Делегация от шестима учени медици от град Китахара утре - 27 октомври, ще се срещне с ректора проф. Григор Горчев, ще се запознае с дейността на университетския телекомуникационен ендоскопски център и с възможностите на американския робот "Да Винчи".
С него екипите на университета извършват първите в България роботизирани гинекологични и урологични онкооперации. Програмата на гостите включва запознаване с опита на Клиниката по неврохирургия и Центъра по онкология на университетската болница, както и среща с японските студенти.
От четири години университетът приема за обучение по специалността "Медицина" студенти от Япония. Петнадесет младежи от тази страна в момента се подготвят за лекари.
Плевенското висше училище представя всяка година своите учебни програми на изложението в Токио, уточни Дукова.
Водещи
-
По-строги наказания за насилие над животни влизат в Наказателния кодекс
Протестите в София, Русе и други градове доведоха до законодателни промени
22.04 | 16:59
-
Кремъл предупреди да не се прибързва с мирните преговори за Украйна
Силите на Москва окупират около една пета от украинската територия и десетки хиляди бяха...
22.04 | 16:45
-
Парадокс: Управляващите прекратиха процедурата, защото се оказа, че партията им е номинирала мнозинство от кандидатите
Сега остава да се види как управляващите ще разрешат проблема, който сами създадоха, и кои от...
22.04 | 16:15
-
Хампарцумян каза истината за българите и еврото
Други са нещата, които влияят върху това.
22.04 | 15:59
Най-четени
-
Ватиканът съобщи официалната причина за кончината на папа Франциск
Той е починал от инсулт и последвала необратима сърдечна недостатъчност.
22.04 | 10:15
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45
-
"Топлофикация София" започва поетапно спиране на отоплението
Дружеството напомня на клиентите, че в рамките на отчетния период трябва да осигурят достъп до...
22.04 | 11:15
-
Мрежата завря! Съсипа Петков заради коментара му за папата
Остри коментари в социалните мрежи публикуваха политически анализатори по повод публикацията...
22.04 | 14:15