Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус 15.08 | 11:30
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин

Един човек е загинал, а шестима са ранени при тежката катастрофа между автомобил и автобус на градския транспорт в София, потвърди за NOVA Красимир Димитров от дирекция "Аварийна помощ и превенция" към Столична община.
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин. Трима от пътуващите в леката кола са приети в болница. Водачът ѝ - 21-годишен, е със счупена ръка. В най-тежко състояние и с опасност за живота са двама от пътниците в автомобила, както шофьорът на автобуса. Другите пострадали са с различни травми, а един мъж е освободен за домашно лечение.
Зам.-началникът на "Пътна полиция" към СДВР комисар Мартин Цурински уточни, че сигналът за произшествието е получен около 01:46 ч. на телефон 112.
"Автобус от линията на нощния градски транспорт е изчаквал на червен светофар, когато лекият автомобил се е врязал в него. Загиналият е бил пътник в автобуса. Шестима са пострадали, като трима са с опасност за живота - две от тях са пътнички в колата, а третият - водачът на автобуса. Въпрос на уточняване е дали скоростта, с която се е движила колата, е била превишена. Единият от пътниците в автомобила е освободен за домашно лечение. На 1 август е получил книжка водачът на колата. За две седмици има шест фиша за дребни нарушения - липса на триъгълник и аптечки и други подобни", съобщи Цурински.
Автобусът се е движил по нощната линия на кръстовището на столичните булеварди "Възкресение" и "Константин Величков".
Преглеждат се записите от камерите, за да се установи причината за инцидента. Пробите за алкохол и наркотици на двамата шофьори са отрицателни.
Водещи
-
На 1 февруари трудно ще си купим нещо с левове
"Заплатите няма да променят стойността си. Заплатите по банков път ще стават също в евро. В...
26.08 | 14:15
-
Водно торнадо се завихри край Синеморец
Множество туристи успяха да заснемат необичайното природно явление със своите телефони.
26.08 | 13:45
-
НОИ с важни плащания във вторник
Припомняме, че обезщетенията за болест и майчинство се изплащат до 10 работни дни след...
26.08 | 12:59
Най-четени
-
20-годишен младеж от село Сушица заля с бензин и подпали родителите и сестра си след семеен скандал.
Тежки изгаряния
26.08 | 09:30
-
Напрежение в Русе след смъртта на родилка
С викове „убийци“ протестиращи нахлуха в АГ-комплекса на болницата
26.08 | 11:14
-
Лекарите от "Пирогов" продължават борбата за живота на 4-годишното дете, блъснато от АТВ в Слънчев бряг
Детето продължава да е в кома
26.08 | 09:59
-
Тръмп заплаши да наложи мита от 200% върху китайските стоки
Търговско примирие под въпрос
26.08 | 10:15