6 нови случая на ХИВ във Варна 02.08 | 15:20
Започва лятната антиСПИН кампания

Шест нови случая на ХИВ са регистрирани в област Варна от началото на годината до момента. Всички регистрирани са мъже. Това стана ясно на откриването на лятната антиСПИН кампания, организирана от община Варна, РЗИ и организациите от Консултативния съвет по превенция на ХИВ/СПИН, информира в. "24 часа".
Мобилни кабинети ще консултират безплатно и ще провеждат анонимни изследвания за ХИВ. На 2, 3 и 4 август кабинетите ще бъдат разположени от 19:00 до 22:00 часа, на пл. "Севастопол", от 20:00 до 23:00 часа на Крайбрежната алея в Морската градина.
От началото на годината до настоящия момент са проведени две антиСПИН кампании, организирани от дирекция "Превенции".
Участвали са 250 доброволци към дирекцията, 100 сътрудници и доброволци от неправителствени организации. Достигнати и информирани са над 20 000 младежи на възраст от 15 до 25 години, изследвани за ХИВ са 150 души.
Водещи
-
Радев: Доставката на F-16 е само началото на ангажиментa към изграждането на реални отбранителни способности
Той проведе среща със зам.-помощник секретаря по отбраната за Европа в Департамента по...
12.04 | 18:00
-
Слава Севрюкова: нНе Гагарин е първият космонавт!
Преди него имало десетина, оцелял е само Владимир Илюшин, отбелязва тя
12.04 | 17:40
-
Рюте: Русия обмисля да разположи ядрени оръжия в Космоса
Това каза генералният секретар на НАТО пред германския вестник "Велт"
12.04 | 17:20
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00