Бургазлии ще газят смело тревата в градските паркове 06.04 | 12:45
Инициатива създава специално обособени зони за пикник

През май бургазлии смело може да нагазят тревата в парковете без да бъдат глобени. Това се случва благодарение на инициативата на общинска администрация да създаде зони за пикник в градските паркове. Първо това ще стане в парк "Изгрев" срещу Многопрофилната болница, а след това подобни кътове ще бъдат обособени в парк "Езеро" и в участъка на Морската градина, от лявата страна по пътя за Солниците.
В момента се извършва пролетно почистване на парковете, с оформяне на тревната и храстова растителност. Премахват се опасните видове дървета.
"Решихме да започнем инициативата с парк "Изгрев", като направим една поляна за пикник. Там ще има маси на открито. Ще се опитаме да ги направим от дърветата, които премахваме. Ще поставим волейболни мрежи, тенис маси, но всичко ще е в тревата. Върху самите маси ще има нарисувани игри като шах, табла, дама , "Не се сърди, човече", заяви Мая Богомилова, директор дирекция "Озеленяване" в община Бургас.
Тя отбеляза, че целта на инициативата е хората да бъдат накарани да излязат от домовете си и да прекарват повече време на открито. Богомилова допълни, че за съжаление откритите места за пикник няма да са готови за Великден, заради забавяне на доставките на поръчаните пейки. В тази връзка от общината молят гражданите за малко търпение и обещават, че местата за пикник в парковете ще са достъпни след средата на май.
"Идеята ни е да накараме бургазлии да излязат навън, да стъпят на тревата, да си постелят одеало, да похапнат, децата да играят. Искаме да е интересно не само за децата, а и за възрастните", каза още Богомилова.
Водещи
-
Полицията алармира за рязко увеличение на пострадали деца пешеходци 2
Призив към учебните заведения
09.10 | 09:59
-
Ремонт ограничава движението по магистрала „Тракия“
Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на шофьорите за причиненото неудобство, но дейности...
09.10 | 09:30
-
Изтече гратисният период – търговци вече плащат до 7000 лева за нарушения
От днес глобяват за липса на двойни цени в лева и евро
09.10 | 08:59
-
Парламентът гласува промени в закона за равнопоставеност на жените и мъжете
Допълнителни точки в дневния ред
09.10 | 08:45
Най-четени
-
Парламентът гласува промени в закона за равнопоставеност на жените и мъжете
Допълнителни точки в дневния ред
09.10 | 08:45
-
На 9 октомври православната църква отбелязва паметта на свети апостол Яков Алфеев
Среща след дванадесет години
09.10 | 08:30
-
Изтече гратисният период – търговци вече плащат до 7000 лева за нарушения
От днес глобяват за липса на двойни цени в лева и евро
09.10 | 08:59