ЕК ще спасява вълците в Швеция 10.07 | 15:39
Швеция изготви план за спасението на популацията

Европейската комисия започна наказателна процедура срещу Швеция заради състоянието на популацията от вълци в страната. Комисията настоява да бъде прекратен ловът на вълци в страната, за да бъде опазен видът.
В тази връзка комисарят по въпросите на околната среда в ЕС Янез Поточник се срещна с министъра на околната среда Лена Ек в опит да бъде изготвен план за съхранението на вълците, съобщиха от Европейската комисия.
В плана са заложени добри елементи, но трябва да се поработи още малко, коментира комисарят. Трябва например да бъдат добавени срокове кога ще бъде достигнат задоволителните нива на популацията на вълците, както и кога ще бъде подобрен генетичният статус на вълците.
"Искам да окуража Швеция да продължава при изготвянето на този план в същия дух – прозрачно и с участието на всички заинтересовани страни", допълни още Поточник, цитиран от пресслужбата на ЕК.
Водещи
-
ВСС реши дава безвъзмездно на европрокуратурата сградата на бившата централа на ДПС
Решението беше взето с 13 гласа „за“
28.07 | 17:30
-
Кеворк Кеворкян: Невменяеми 2
28.07 | 17:15
-
Разтърсващо обръщение на дядото на Сияна
Старши пожарникар Георги Ламбев призова за подкрепа пред съда в Плевен на 30 юли
28.07 | 17:00
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Европа ще бъде наводнена с американски автомобили
Това може да се случи, след като Брюксел сключи търговско споразумение с Доналд Тръмп, пише...
28.07 | 12:00