Започна строителството на водния цикъл в Кърджали 03.10 | 13:45
Проектът трябва да завърши до средата на 2015 г. и ще обслужва над 50 хил. души

Министърът на околната среда и водите Искра Михайлова заедно с кмета на града инж. Хасан Азис направиха първа копка на проект за изграждане на пречиствателна станция за отпадни води и довеждащ колектор, разширение и реконструкция на водоснабдителната и канализационна мрежа в гр. Кърджали.
Предвидената пречиствателна станция ще обслужва нуждите на повече от 50 хиляди жители на града. След изграждането на 23 км канализация и на 14 км водопроводна мрежа, повече от шест хиляди жители ще получат нова канализационна мрежа, а над пет хиляди - реконструирана.
Проектът трябва да завърши до средата на 2015 г., като ще се работи и през зимните месеци, уточниха от строителния консорциум.
Министър Михайлова определи проекта като технически сложен, но и предвидим, заради нивата, на които ще се копае на места. Канализационната мрежа ще достига на 8 метра дълбочина, а нивото на довеждащия колектор е заложено да бъде под нивото на язовир "Кърджали".
Гости на събитието бяха депутатите от област Кърджали Ердинч Хайрула и Мустафа Ахмед, областният управител Бисер Николов, кметовете на общини от региона, представители на строителния консорциум. Проектът е за около 70 милиона лева и се изпълнява по ОП "Околна среда 2007-2013".
Водещи
-
Протест срещу въвеждането на еврото блокира центъра на София
Недоволните от предстоящото ни влизане в еврозоната блокираха булеварда пред сградата на...
04.06 | 09:45
-
Възрастни клиенти на големите търговски вериги в България се объркват, когато виждат цени в евро и левове
"Законът казва ясно, че цената и в двете валути трябва да е изписана ясно с един и същи шрифт...
04.06 | 09:30
-
Politico: Най-бедната страна в ЕС се готви да влезе в еврозоната 2
При положителен доклад от днес, следващите стъпки в процеса са:
04.06 | 09:14
-
Повече от 2 милиона американци са "изчезнали" от населението през 2020 и 2021 година
Решения има, но липсва политическа воля
04.06 | 08:59
Най-четени
-
60 000 четвъртокласници се явяват на НВО по математика
Специални условия за ученици със СОП
04.06 | 08:27
-
Politico: Най-бедната страна в ЕС се готви да влезе в еврозоната 2
При положителен доклад от днес, следващите стъпки в процеса са:
04.06 | 09:14