Нова инсталация ще сепарира битовите отпадъци в Габрово 15.08 | 11:00
Ще се сортират хартия, стъкло, метал и пластмаса

Нова инсталация ще сепарира битовите отпадъци в Габрово. Фирмата, която е спечелила обществената поръчка за третиране на смесени битови отпадъци, ще построи съоръжението и ще го стопанисва за срок от пет години. Това съобщиха от общинската администрация.
Договорът е на стойност 2,7 милиона лева и е подписан от заместник-кмета на Габрово Климент Кунев, кмета на Трявна Драгомир Николов и прокуриста Евгени Тотев.
Инсталацията ще сортира хартия, стъкло, метал и пластмаса. Предварително обучен персонал ще разделя отпадъците и ще подготвя материалите, годни за рециклиране.
Инсталацията ще бъде монтирана в производствено хале с площ два декара, което ще се намира на площадката на депото за твърди битови отпадъци, изграждащо се с европейски средства по проект на оперативната програма "Околна среда".
Инсталацията за сепариране на отпадъците не е част от проекта за депото, а е инвестиция на общините Габрово и Трявна, обясниха от администрацията. След изтичане на петгодишния договор инсталацията ще стане собственост на двете общини.
Водещи
-
Двойна експлозия на безиностанция в Рим, 45 ранени
Двама от пострадалите са в тежко състояние
04.07 | 20:20
-
Драстично е намалял бежанският поток през българо-турската граница
Това заяви австрийският федерален министър на вътрешните работи Герхард Карнер, който заедно с...
04.07 | 20:00
-
Русия и Украйна с нова размяна на военнопленници
Русия и Украйна извършиха нова размяна на военнопленници
04.07 | 19:46
Най-четени
-
Ванга: 2025 ще отбележи началото на събития, които в крайна сметка ще доведат до гибелта на човечеството
Оказва се, че 2026 г. ще бъде началото на края. В частност Баба Ванга е предсказала, че в...
04.07 | 12:15
-
Напрежение пред парламента по време на протеста против еврото
Междувременно протестиращите настояват за оставка на правителството.
04.07 | 12:59
-
Очаква се до седмици да стане ясно дали Делян Пеевски ще бъде обявен за единствен председател на ДПС
Адвокатите на Пеевски поискаха, а прокуратурата не възрази, Софийският градски съд да впише в...
04.07 | 11:45
-
Слави Трифонов се извини за думите на Тошко Йорданов към младите лекари
Искам най-искрено и от цялото си същество да се извиня за тази ситуация", пише Трифонов.
04.07 | 10:30