Перник и Тутракан ще строят екологична инфраструктура 29.11 | 18:48
Общо 41 млн. лева по ОП "Околна среда" отиват за еко съоръжения

41 млн. лева ще бъдат дадени за изграждане на екологична инфраструктура в две български общини - Перник и Тутракан, съобщава Министерството на околната среда и водите (МОСВ).
За област Перник са предвидени 21 млн. лева. С тяхна помощ ще се изгради депо за отпадъци, инсталация за компостиране на зелени отпадъци и съоръжения за разделно събиране и рециклиране. Всички тези съоръжения ще осигурят управлението на битовите отпадъци в Перник, Земен, Трън, Ковачевци, Брезник и Радомир т.е. общо 140 хил. жители.
В област Тутракан ще бъдат похарчени 20 млн. лева за проектиране и строителство на пречиствателна станция за отпадъчни води, за довършването на канализационната мрежа на града чрез полагането 6,5 километра водопреносни тръби и рехабилитация на още 3 километра тръби.
Средствата за изпълнение на проектите са по Оперативна програма "Околна среда".
Водещи
-
В София откриха 20-ата Световна среща на българските медии
Генералният директор на БТА Кирил Вълчев с тревога отбеляза, че българските мeдии в чужбина...
24.05 | 17:40
-
Страната посрещна тържествено Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
24 май беше отбелязан с шествия и концерти в цяла България
24.05 | 18:00
Най-четени
-
Изненада! Фреди Меркюри има дъщеря, пазена в дълбока тайна
Сега тя е на 48 години и живее в Европа, където работи в областта на медицината и самата тя е...
24.05 | 12:00
-
Френски министър иска забрана на парите в брой
Жералд Дарманен твърди, че проследяването на цифровите плаащания е много по-лесно и това ще...
24.05 | 11:40