Пирдоп ще има нова ВиК мрежа за над 44 млн. лв. 26.03 | 16:14
На първата копка на нова пречиствателна станция и нова ВиК мрежа присъства и министър Нона Караджова

Министърът на околната среда и водите Нона Караджова и кметът на Пирдоп Цанко Цанов направиха първа копка на нова пречиствателна станция и нова ВиК мрежа в Пирдоп.
Те са включени в интегриран воден проект "Изграждане на ПСОВ с извънплощадкови съоръжения и мрежи. Доизграждане и реконструкция на канализационната мрежа с реконструкция на съпътстващата водопроводна мрежа - община Пирдоп".
Договорът за изпълнение е на стойност 44 227 228 лв., от които 34 313 252 лв. са осигурени от Кохезионния фонд на ЕС, девет милиона са от държавния бюджет, а останалата част от парите се осигуряват от общината, съобщи Нона Караджова.
Срокът за строежа на 57 километра ВИК мрежа в града, на колектор и пречиствателна станция, е септември 2014 г. С проекта ще бъдат пречиствани по един милион кубически метра вода годишно, каза Караджова.
Пирдоп е една от първите общини, които спечелиха проект за изграждане на пречиствателни съоръжения по оперативна програма "Околна среда", посочи министър Караджова.
Водещи
-
Пожарът в Сакар е овладян и към момента няма опасност за населените места
По данни на директора на пожарната, комисар Митко Чакалов, огънят е засегнал над 20 000 декара...
06.08 | 12:45
-
Наследниците се отърваха от апартамента на Денди
Днес от това няма и помен. Всичко е пребоядисано в бяло, жилището е светло и пълно със...
06.08 | 12:30
-
Наш милионер подкара една от най-скъпите коли в света
Хърватският електромобил впечатлява не само с футуристичен дизайн, но и със зашеметяващи...
06.08 | 12:15
-
Младежите на възраст 15-24 години са едва 9,2% от българското население
България и Германия под европейската средна
06.08 | 10:45
Най-четени
-
На 6 август Българската православна църква отбелязва един от най-светлите си празници – Преображение Господне
Божествен глас потвърждава истината
06.08 | 08:30
-
Нови правила за еднодневните екскурзии: МОН затяга контрола
Целта на новите мерки е да се гарантира безопасността на децата по време на кратки пътувания.
06.08 | 09:15
-
В по-голямата си част пожарът в Балчик е овладян, но все още има тлеещи огнища
След заседание на оперативния щаб снощи бяха оставени дежурни екипи, а гасенето се поднови в...
06.08 | 10:30