Разкрасяват Разлог с над 300 дървета 28.09 | 10:13
Общината изпълнява програма за озеленяване, като поетапно се подновява декоративната растителност

С настъпването на есента община Разлог промени облика на водната каскада в централния градския парк, съобщиха от общинската управа.
Повече от 300 броя от 20 вида декоративна растителност са засадени в планинския курорт. Един от приоритетите в работата ни е чистотата и озеленяването, поддържането на зелените територии, красивите паркове и градини, каза по този повод кметът инж. Красимир Герчев, цитиран от БТА.
Всекидневно зелените площи в общината се косят, почистват се падналите листа, подрязват се клоните на храстите и дърветата. Общината изпълнява програма за озеленяване, като поетапно се подновява декоративната растителност в града.
Всички засадени растителни видове са съобразени с климатичните условия на района, обясняват експертите-еколози. Изборът им е съобразен с местата, където ще бъдат засадени.
Направени са консултации и с ландшафтен архитект за съчетаването на новите растителни видове с вече съществуващите. Естествената водна каскада, която се влива в езерото в централния градски парк, е също променена със седем вида растителност. Червен бербериа, известен като кисел трън, кана със зелени и червени листа, плачещи върби, юниперус са част от новата декоративна растителна украса.
Водещи
-
Перничанин опита да заколи куче, но само го рани във врата
26-годишният мъж е задържан, а на животинката предстои операция
12.08 | 13:10
-
Огнен ад в Черна гора, страната поиска международна помощ
Черна гора ще поиска международна помощ за справянето с горските пожари, избухнали на няколко...
12.08 | 12:59
-
Откриха военен дрон на плаж до Созопол
Безпилотният апарат е открит от плажуващи, които са подали сигнал на телефон 112. На мястото...
12.08 | 12:30
Най-четени
-
Ръст на случаите на COVID-19 у нас през последните дни
Според експертите обаче реалният брой на заразените е по-голям и затова съветват да се правят...
12.08 | 10:59
-
Духовник за параклиса на Седемте рилски езера: Екоактивистите просто си правят пиар, искат някой да ги забележи
На Седемте рилски езера предстои строеж на параклис, посветен на Св. Иван Рилски.
12.08 | 10:45
-
Съдът гледа жалбата на обвинения Красимир Георгиев за мъчения и брутални убийства на животни
През март двамата бяха задържани и обвинени за това, че срещу пари са снимали клипове с...
12.08 | 08:45