Рискът от наводнения скочи с 500% само за 20 години 18.12 | 13:30
Глобалното затопляне е причината за всички климатични промени

Глобалното затопляне е един много сериозен проблем, за който експертите алармират от много години насам. Специално за всички онези обаче, които не обръщат внимание на предупрежденията, ще отбележим резултатите от един от последните доклади по темата. Според него този процес допринася за климатичните промени по целия свят. А резултатът е повишаване на риска от наводнения с 500% само за две десетилетия.
Експертите забелязали, че от 1994 г. досега опасността от наводнения, предизвикани от високи течения, се е покачила с невероятно високи темпове. Според учените, заедно с това човешката дейност увеличила двойно и риска от горски пожари.
Климатолозите установили ефекта на пеперудата, който се прояви най-силно в Централна Европа и на Балканите. През лятото на 2015 година господстваше необичайно силна жега заради нарушенията в посоката на ветровете от субтропиците. В САЩ повишените температури, а също смяната на движението на ветровете и усилването на Ел Ниньо доведоха до там, че в някои дни на есента и пролетта дъждовете покриха до 29% от територията на страната.
Водещи
-
Младеж на 18 години е задържан за запалване на пожар в покрайнините на село Безмер
Младежът обяснил мотивите си
04.08 | 17:59
-
Почина един от доайените на Народния театър „Иван Вазов“ - Кирил Кавадарков
Светъл да е пътят му!
04.08 | 17:20
-
Огнената опасност край Пирин оставa
Мъж ще бъде глобен за палене на огън в село Плоски
04.08 | 16:59
-
Осигуровките стопяват доходите с над 170 лева месечно
Предупреждение към управляващите
04.08 | 16:43
Най-четени
-
От 1 септември: Забраняват гел лаковете
TPO се използва в някои UV гелове и хибридни лакове за нокти, като помага на продукта да се...
04.08 | 11:45
-
Софи Маринова ще изкара 340 000 лева само за август, ако не и повече
В попфолк средите се знае, че хонорарът й е 10 000 лева, но може и да го е увеличила в...
04.08 | 12:30
-
Доживотен затвор за смърт на пътя! Новите мерки вече действат
Вече се носи наказателна отговорност за отказ за тестване при произшествие - от една година...
04.08 | 11:30
-
Случаят с децата на спортния лагер във Варна: Лабораторни проби показаха замърсяване със стафилококи
В пробите, взети от ръцете на служител и от кухненската посуда, е установено наличие на...
04.08 | 13:45