BMW с поглед към зеленото бъдеще 13.01 | 07:06
Баварците разработват целия спектър от алтернативни двигатели и забравят за бензина

BMW Group, традиционен производител на мощни луксозни автомобили, променя фокуса на усилията си в посока към едно по-зелено бъдеще, коментира електронното издание Automotive News.
Независимо дали става дума за малки автомобили с предно задвижване, електромобили или дизели, за BMW устойчивостта е ключовата тема, коментира Иън Робъртсън, маркетингов директор на баварската компания.
По думите му по-вероятно е правителствените регулации да доведат до промяна в навиците на автомобилните производители, отколкото желанията на клиентите.
52-годишният Робъртсън прогнозира, че скоро електрическите автомобили ще отговарят за 5 до 7% от глобалния пазар на леки коли.
Но ако китайските компании и изследователски центрове успеят да осъществят пробив в акумулаторните технологии, което е национален приоритет, Пекин може да предизвика мащабна промяна в търсенето им, като въведе задължителни продажби на определен процент електрически коли.
"Никой не знае коя технология ще се окаже най-перспективна. Ако не разполагате с пълния спектър, или няма да изпълните изискванията на властите, или няма да задоволите желанията на клиентите."
Единственият сегмент, който Робъртсън отхвърля е въглеродната енергия. Въпреки че в BMW тестваха задвижван с водород модел от 7 серия, маркетинговият експерт смята, че проблемите със съхранението му и създаването на необходимата инфраструктура правят неясно бъдещето на горивото.
Водещи
-
Реакции на световни лидери за срещата Тръмп-Путин
16.08 | 18:00
-
Борят се за живота на млад мъж, прегазен е умишлено от свой съсед в Сливен
Извършителят е задържан
16.08 | 17:20
-
Голям пожар в Българово, градът е в капан на огнения ад
На място са кметът Димитър Николов и областният управител, които координират дейността на...
16.08 | 16:40
Най-четени
-
"Киев индипендънт": Срещата в Аляска беше срамна и безполезна
Все още няма официална реакция от Киев след срещата между американския президент Доналд Тръмп...
16.08 | 10:00
-
Автомобилен експерт за шофьора, забил се в автобус: Това е опит за убийство!
Остават много въпроси
16.08 | 10:20
-
Таткото на Сияна: Инцидентът с автобуса не се различава от този, в който загина детето ми
„Да управляваш автомобил в населено място с такава скорост е същото като да управляваш камион...
16.08 | 11:00
-
Гаджето на Глория - част от ОПГ за международен трафик на наркотици
Добромир Добрев бе арестуван след акция на ДАНС И ГДБОП в София на 13 август, а в автомобила...
16.08 | 10:40