WWF: Пирин и „Сребърна“ – в опасност 17.04 | 14:31
Обектите са застрашени от дърводобива и строителството, алармира световната организация

Пирин и резерватът "Сребърна” са в опасност, алармира световен доклад на природозащитната организация WWF, цитирана от Нова ТВ. Почти половината от всички природни обекти от Световното наследство на ЮНЕСКО са застрашени от увреждащо човешко влияние - незаконен дърводобив и строителство.
Според доклада от Пирин вече са прогонени мечки и глухари, а почвите са замърсени, въпреки че химикалите по закон са забранени. Заплашен е и резерватът "Сребърна” заради неустойчивото управление на водите и изкуствените прегради.
В Централна и Източна Европа пък шест обекта на ЮНЕСКО са застрашени от човешката дейност. Освен Пирин и "Сребърна”, сред тях са делтата на Дунав, девствените букови гори в Карпатите и прочутите Плитвички езера в Хърватия. Сред емблематичните за Европа застрашени места са и биоразнообразието във Ваденско море в Германия и уникалните влажни зони в Доняна, Испания.
Водещи
-
Министърът на туризма Мирослав Боршош: Първите 100 дни на 100%
Открихме важни събития, като Ваканция & СПА Експо - изложение за туристическия бранш в...
25.04 | 11:45
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Вторичните трусове в Истанбул намаляват
Снощи около 18 часа е бил регистриран вторичен трус с магнитуд 3,7 по Рихтер с епицентър...
25.04 | 10:45
Най-четени
-
Кой празнува имен ден
Тя се нарича още и Нова неделя, защото с нея започва цикълът от недели, които споменават...
25.04 | 09:30
-
Задава се нова порция от пролетни празници и почивни дни
Отново има възможност за комбинации, които да удължат почивката за всички.
25.04 | 09:45