Ивайло Дичев: 50:50 са шансовете за правителство или нови избори 09.10 | 16:00
Борисов не е честен в това, което предлага, смята той

"Предложението на ГЕРБ е дълбоко нечестно. Самият Борисов не е честен в това, което предлага. Протяга ръка, а в същия момент казва, че това са некадърници, които са довели до разруха. Ако това беше честна, искрена позиция, първо той (Бойко Борисов - б.р.) щеше да се оттегли, както правят лидерите навсякъде по света след три мандата, всички завършили с протести".
Това каза в предаването "Политически НЕкоректно" на БНР проф. Ивайло Дичев, преподавател по културна антропология в Софийския университет "Св. Климент Охридски".
Според него ГЕРБ се опитват да прехвърлят вината за несъставяне на правителство върху другите:
"Ако искаха наистина да направят някаква евро-атлантическа коалиция, щяха напред да излязат някакви по-сговорчиви хора с идеите, които могат да обединят. Това ми се вижда невъзможно".
Проф. Дичев изказа хипотеза с третия проучвателен мандат да бъде съставено правителство:
"Някакво временно управление, което да позволи най-вече да бъде приет бюджет за следващата година. Всички говорят за мандата на Стефан Янев, но няма значение на кого ще е. Въпросът е да има някакво правителство с няколко точки, което за няколко месеца да ги изпълнява. ... Предполагам, че ПП ще подкрепят особено ако такова управление не е доминирано от ГЕРБ и ДПС".
Прогнозата на културния антрополог за шансовете за правителство или избори е 50:50.
Водещи
-
Протестен автопоход на "Величие" срещу подмяната на вота
Шествието се отправи и към Банкя, където живее лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, от партията му...
11.03 | 20:05
-
Пълното лунно затъмнение в Дева носи провокации и скандали, свързани със закона
Аналогично напрежение ще се наблюдава и във висшата администрация, смята топастрологът Азарей
11.03 | 20:45
-
Експерт: В "бермудски триъгълник" сме и доверието във вота потъва
Стоил Стоилов посочи, че за него е останало неясно защо, след като преди около месец и...
11.03 | 20:30
Най-четени
-
Влизането на 20-годишната Йоана Илиева разтърси "Ергенът" 2
40-годишният ерген бе шокиран от влизането на младото момиче.
11.03 | 09:30
-
ДПС: Нека не се заблуждаваме – Пеевски не действа сам
Обвинения в координирани действия
11.03 | 09:59