Смартфон и навигационна система на автомобил – две в едно 12.12 | 13:57
Нова програма съчетава функциите на двете технологии
Японската компания Denso Corporation разработи програма, която позволява да се прехвърлят приложения от смартфон към навигационната система на колата, предаде Tech-on.
Новата инициатива се нарича Arpeggio. Тя се инсталира в смартфон, който след това се включва към навигационната система на колата чрез Bluetooth. Информацията от смарфона се препраща към екрана на навигационната система, където се визуализира.
Целият механизъм на предаване е доста прост – смартфонът действа като уеб сървър, а навигационната система действа като браузър.
Програмата Arpeggio може да се ползва с Android и IOS платформи. Тя има услуги като "търсене на обект", "музика", "новини" и т.н. От Denso уточняват, че ще добавят и други опции към програмата, най-вече на базата на такива апликации, които вече се ползват.
Arpeggio ще се появи на пазара в Япония през 2012 година.
Водещи
-
Хампарцумян: Ленин е предупредил, че държава, в която полицаите взимат повече от учителите, е полицейска
Външните банки ще ни дадат кредит, но един ден купонът ще свърши и идва сметката, може да се...
18.11 | 21:00
-
За всеки трети проверен воден обект по Черноморието има нарушения
Най-засегнати са Св. Влас, Елените, Лозенец, Царево, Слънчев бряг и Варна
18.11 | 20:30
-
Алибегов: Ще обжалваме новите такси на Столична община
По думите му бюджетът, разглеждан в парламентарните комисии, предвижда редица утежнения за...
18.11 | 20:16
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30