Mercedes-Benz създаде „невидима“ кола 05.03 | 11:14
Ефектът върху рекламният автомобил е постигнат благодарение на LED покривало и камера на Canon
В опит да привлече вниманието на потребителите в Германия към колите, които замърсяват по-слабо околната среда, Mercedes стартира остроумна рекламна кампания за популяризирането на моделите си, движещи се на водородно гориво, съобщава Mashable.
В рамките на кампанията под наслов "Невидима за околната среда. Горивна клетка с 0.0 емисии" е създадена нова реклама, която показва способността на водород-захранваните автомобили да произвеждат нулеви въглеродни емисии, с което да щадят околната страда.
В нея инженерите на Mercedes са покрили лявата половина на кола (страната на шофьора) с покритие, съдържащо светодиоди (LED). От другата (на пътника) те поставят дигиталната SLR камера Canon EOS 5D Mark II, която е вързана директно с LED покритието.
Камерата заснема случващото се от дясната страна на колата и предава образа върху светoдиодната повърхност, превръщайки колата в голям движещ се екран. Така наблюдателят, който гледа возилото от страната на шофьора, остава с впечатлението, че тя става "прозрачна" до някаква степен.
Макар че от Mercedes-Benz твърдят, че са готови да пуснат в масово производство захранвани с водород модели, тяхната цена все още е изключително висока. През 2010 г. инженерите на компанията успяват да създадат достатъчно евтин катализатор за производството на водород, но към момента колите с този тип захранване все още са недостъпни за повечето европейски и американски потребители.
Модел на Mercedes-Benz от B класа с водородни клетки може да измине до 400 км с едно зареждане и разполага с електрически двигател с мощност от 134 конски сили. Анализаторите предвиждат, че масовизирането на захранваните с водород коли няма да се случи преди 2015 г, като най-трудната част от въвеждането им на пазара ще е свързана със снабдяването на бензиностанциите с подходящите водородни инсталации.
Водещи
-
Вицепрезидентът: Държавата трябва да гарантира на жертвите на домашно насилие бърза реакция и сигурност
Проблемът с домашното насилие и насилието над жени не е личен, заплаха е за цялото общество,...
10.12 | 16:15
-
Протестна вълна залива страната днес
София, Бургас и още градове излизат на улицата днес - столичната полиция е в пълна мобилизация...
10.12 | 16:00
-
Общински съветни от ИТН в Свищов напускат партията
10.12 | 15:45
Най-четени
-
Борисов: След 1 януари ще говоря за оставки и протести
"Надявам се на 1 януари всеки българин да може да си изтегли парите от банкомата в евро", каза...
10.12 | 09:45
-
Екшън в парламента. Шести вот на недоверие
Предишните вотове на недоверие към правителството, всички неуспешни, бяха заради провал в...
10.12 | 09:45
-
Голям жълт диван ще очаква посланията на народа към Слави Трифонов
От днес диванът в "Триъгълника на властта" ще събира послания за лидера на ИТН като част от...
10.12 | 12:30
-
Край на дебатите: Гласуват вота на недоверие към кабинета утре (ОБЗОР)
Вотът е внесен от ПП–ДБ и е подкрепен от депутатите на АПС и МЕЧ, а темата е „Провал в...
10.12 | 14:30