Квитова срещу Иванович на 1/8-финалите на Australian Open 21.01 | 10:47

Изненадата на деня поднесе рускинята Екатерина Макарова, която отстрани именитата си сънародничка Вера Звонарьова след победа със 7:6(7), 6:1

Устремилата се към първото място в световната ранглиста Петра Квитова се класира за осминафиналите на Australian Open, след като съперничката й в третия кръг - Мария Кириленко се отказа заради травма при резултат 6:0, 1:0 за чехкинята.

За място на 1/4-финалите Квитова ще спори с бившата номер 1 в света Ана Иванович, която отстрани американката Ваня Кинг след успех с 6:3, 6:4. Това ще бъде четвърти мач между Квитова и Иванович, като първите три бяха спечелени от сръбкинята.

Изненадата на деня поднесе рускинята Екатерина Макарова, която отстрани именитата си сънародничка Вера Звонарьова след победа със 7:6(7), 6:1. На осминафиналите Макарова ще играе с победителката от двубоя между Серина Уилямс или Грета Арн.

Друг изненадващ резултат се получи в срещата между китайката Джън Джие и поставената под номер 9 французойка Марион Бартоли. Джие надделя с 6:3, 6:3 и в следващия кръг ще има за съперничка Сара Ерани, която елиминира Сорана Кърстя, побеждавайки я с 6:7(6), 6:0, 6:2.

Напред в Мелбърн продължава и намиращата се във великолепна форма Мария Шарапова, която не остави шансове на Анжелик Кербер, давайки й само три гейма - 6:1, 6:2. На осминафиналите рускинята ще играе със Сабине Лисицки, която постигна невероятен обрат в мача си срещу Светлана Кузнецова, за да ликува с победата след 2:6, 6:4, 6:2.