Комбиниран билет и за паркинг на колата за цял ден, и за метрото 05.03 | 20:43
В "синя" и "зелена" зона за паркиране в София "паяци" няма да има
![Комбиниран билет и за паркинг на колата за цял ден, и за метрото](http://inews.bg/pictures/410784_1004.jpg)
От 8:00 до 19:00 часа да е времетраенето на двете бъдещи зони за паркиране, решиха съветниците от комисията по транспортна инфраструктура на Столичния общински съвет, съобщи БТА. Освен това на заседанието беше решено премахването на т.нар. "паяци" от зоните за паркиране.
Неправилно спрелите ще получават скоби на гумите, а за премахването им ще трябва да бъде платена глоба от 30 лева и по два лева за всеки час. След 19 часа глобата скача до 60 лева. Собствениците на "арестуваните" със скоби коли ще получават SMS, който ги известява за нарушението.
Час престой в "синя зона" ще струва 2 лева, а в "зелена" - 1 лев, решиха още съветниците. Те одобриха още и предложение цената на еднодневно паркиране в бъдещите буферни паркинги на метрото при ползване на метрото да е четири лева.
Паркингите на метрото ще богат да се използват и от хората, които нямат намерение да пътуват с градския транспорт. Цената тогава обаче е 1 лев за час.
Тези решения обаче тепърва трябва да бъдат одобрени на заседание на Столичния общински съвет. Внесено е предложение да бъдат разгледани на 8 март.
Съветниците решиха още "Служебният абонамент" да е 10% от всички паркоместа в "синята" и "зелената" зони. Председателят на комисията по транспортна инфраструктура Радослав Тошев обясни, че има предложение "служебният абонамент" пред хотелите, увеселителните заведения и банките да е 24-часов. Тошев поясни, че контролът по неправомерното паркиране ще се осъществява от денонощно дежурството на репатриращите автомобили.
Според Вили Лилков от "Синята коалиция" обаче отдаването на публичната общински собственост под наем за цялото денонощие би било незаконно и предложи да бъде отменен "Служебният абонамент". Съветниците не подкрепиха предложението на Лилков.
Водещи
-
Метеоролог каза каква люта зима се задава от утре
Ето какво ще е времето през идната седмица, според Анастасия Стойчева от НИМХ
15.02 | 17:00
-
Трус на Санторини продължи няколко часа
„Изглежда, че нищо не се вижда, но се чува някакъв звук“, коментираха от сеизмологичния център
15.02 | 16:40
-
Теменужка Петкова: 28,8% е спадът на оборотите на големите хранителни вериги в деня на бойкота
Това отчете финансовият министър след съвещанието при премиера заради цените на хранитe
15.02 | 16:20
-
Лили се мести от дома си заради съседи?
Примата се оплаква от проблеми с паркирането на лимузината си
15.02 | 16:00
Най-четени
-
Рая Назарян: Въпрос на дни е да представим официално бюджета
Тя заяви, че има огромни по размер - около 4 милиарда, неизпълнени ангажименти от предходния...
15.02 | 11:20
-
Унищожителната реч на Джей Ди Ванс към ЕС (ВИДЕО)
Вицепрезидентът на САЩ подложи на критика Евросъюза и някои отделни държави пред смълчаната...
15.02 | 10:00
-
Учени предупреждават за възможна вулканична дейност в района на Санторини
Има значителна промяна в сеизмичния модел през послдните часове
15.02 | 10:20