Дрогата - все по-достъпна онлайн 07.11 | 15:00
За това предупреди началникът на отдел "Борба с наркотрафика" към Агенция „Митници” Стефан Бакалов

"Пандемията промени каналите на дрога. Затруднените доставки заради забраната за пътуване, накара наркотрафикантите да се преориентират и да залагат на все по-големи пратки. задържането между 1 и 5 тона кокаин в момента не е новина". Това заяви в студиото но Нова тв началникът на отдел "Борба с наркотрафика" към Агенция "Митници” Стефан Бакалов.
По думите му има рязка промяна в тенденцията в употребата и трафика на наркотични вещества. "Преди 20-30 години предимно залавяхме марихуана. След това кокаин. Сега се занимаваме основно със залавянето на синтетични наркотици, които сме откривали не само на улиците, но и в търговската мрежа”, подчерта той.
"Става дума основно за наркотични вещества, които към момента не са попадали в забранителни списъци и търговците са се опитвали да ги продадат", уточни Бакалов. Според него дрогата вече е доста достъпна. "Онлайн човек може да се снабди с всякакъв наркотик".
"Залавянето на големи пратки с наркотици не се случва толкова често, колкото ни се иска. Откритата преди дни синтетична дрога обаче е рекордно количество както за България, така и за Европа”. По думите му е момента се води разследване по случая със заловения преди дни на летище София течен метамфетамин, което трябва да установи всички факти. Задържан е и получателят на дрогата, която пристигна от Мексико.
Водещи
-
Проговори бивша приятелка на мъжа, задържан за убийството на животни за пари
Искаше да скачам върху охлюви, аз отказах, свидетелства жената
22.03 | 11:40
-
По 9 безработни се конкурират за едно свободно работно място
Това сочат най-новите данни на Агенцията по заетостта
22.03 | 11:20
-
Администрацията на Тръмп екстрадира стотици хиляди мигранти от 4 държави
Става дума за жители на Куба, Хаити, Никарагуа и Венецуела, които са влезли в САЩ по въздух,...
22.03 | 11:00
-
За 18 път: България се включва в инициативата "Часът на Земята"
В 20:30 часа милиони хора по цял свят ще изгасят за един час осветлението в домовете си, за да...
22.03 | 10:40
Най-четени
-
Георг Георгиев към лидера на МЕЧ: Такова говорене ражда след себе си бури
Не сте готов да ги посрещнете, каза той
22.03 | 10:00
-
Радостин Василев заплаши: Идва сръбският сценарий в България
Къщата на Борисов ще гори като тази на Цар Киро, Киселова е маймуна с бомба, каза още той
22.03 | 09:45
-
Топъл и слънчев уикенд с пролетни температури
От 15°до 17°C в цялата страна, а в района на Сандански - до 18-19°C
22.03 | 09:00