Районен кмет в Пловдив блъсна деца на тротоар 06.07 | 16:13
Павлинка Кацарова оспорва акта на полицията

Две деца бяха блъснати вчера от автомобил на тротоар в Пловдив. Инцидентът е станал около 18 часа на бул.”Македония”, съобщава ОД на МВР.
По първоначални данни лек автомобил Reanault, управляван от 51-годишната П.К., при движение с несъобразена скорост на излизане от паркинг се качил на тротоара, където ударил в гръб две движещи се 12-годишни момичета. След случилото се шофьорката напуснала местопроизшествието, оставяйки колата на тротоара.
Едно от децата е било прегледано в пловдивска болница, след което е било изписано с леки контузии. На П.К. е съставен акт по Закона за движение по пътищата.
БТА предаде, че въпросната П.К. е кметът на район "Южен" в Пловдив Павлинка Кацарова. Тя каза, че е подписала акта, но не е била съгласна с констатациите в него, затова ще обжалва.
По думите й не е карала с несъобразена скорост, а на излизане от паркинга пред администрацията на район "Южен" пътят й е бил засечен от автобус от градския транспорт.
Водещи
-
Пожар обхвана защитената местност Калимок - Бръшлен край Тутракан
Според еколози пълна оценка на щетите ще се направи след погасяването му
13.08 | 17:20
Най-четени
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
Мъж заключил жена си в апартамент в София и я пребивал
Според държавното обвинение той удрял и ритал жертвата в главата и тялото
13.08 | 13:20