Българският театър превзема Гърция 01.08 | 12:48
Постановките "Дон Карлос" и "Зорба гръкът" ще се играят на 30 и 31 август във Филили

За първи път на 30 и 31 август тази година Софийската опера и балет ще гостува на фестивала "Филипи Тасос", Гърция, съобщиха от операта.
Съставът на националния оперен театър има специална покана от кмета на община Кавала Костас Константинос Симицис да се представи на фестивала с 56-годишна история.
Под нощното небе на сцената в историческата местност Филипи солистите, балетът, оркестърът, хорът и техническите служби на първия ни оперен театър ще представят две от най-вълнуващите си постановки, които имат особено въздействие на открито - операта "Дон Карлос" от Джузепе Верди с режисьор акад. Пламен Карталов (30 август) и балетът "Зорба гъркът" от Микис Теодоракис с хореограф Лорка Масине (31 август).
В постановките ще вземат участие солистите Радостина Николаева, Светозар Рангелов, Свилен Николов, Даниел Дамянов и др., както и балетните артисти Росен Канев, Никола Хаджитанев, Людмила Илиева, Кирил Иванов, Сара-Нора Кръстева.
Местността Филипи се намира на 16 км от пристанищния град Кавала и е само на около 300 км разстояние от столицата на България, информира БТА.
Любителите на оперното и балетното изкуство могат да съчетаят лятната почивка с приятното преживяване да гледат своите любими изпълнители на открита сцена, отбелязват от операта.
Билети за представленията могат да се закупят на място от Античен театър "Филипи", Туристически информационен център в Кавала (централен площад), в Тасос от Лименас - общинската сграда "Kalogeriko" (старата част на пристанище Тасос), както и от Туристически център Билиас, в Драма от книжарница Сонето, в Ксанти от книжарница Михалис Спанидис.
Водещи
-
Кабинетът предлага Мирослав Рашков за главен секретар на МВР
Министърът мотивира номинацията с политическата му неутралност
27.08 | 18:00
-
Средният лихвен процент по потребителски кредити нараства до 9,15%
През юли в сравнение с юни средният лихвен процент по депозитите на бизнеса с договорен...
27.08 | 17:45
-
Емблема на мутрите в костюм от 90-те: Хиляди почетоха паметта на Главния
Навършиха се 20 г. от убийството на висаджийския бос Георги Илиев
27.08 | 17:30
Най-четени
-
35% от децата в България живеят в риск от бедност и това е най-високият процент в Европейския съюз
Той подчерта, че има напредък в някои области
27.08 | 12:15
-
Министерството на транспорта предлага промени в нормативната уредба за атракционите
Темата се поставя на дневен ред в Министерския съвет днес, след като правителството призна за...
27.08 | 10:15
-
По-ниска цена на природния газ предлага „Булгаргаз“ за септември 2
За сравнение, Комисията за август утвърди цена на природния газ в размер на 62,09 лв./MWh, без...
27.08 | 11:45
-
Около 40% от абонатите на "Софийска вода" са се отказали от хартиената фактура
Той обясни, че към момента процедурата не изисква становище от КЗП.
27.08 | 11:59