Българското изкуство стигна до „Лувъра” 18.02 | 15:01
Изложба на тракийската цивилизация ще ни представи в Париж

Българското изкуство стигна до Париж.
Делегация от Музея "Лувър” пристига на тридневно посещение в България (18 - 20 февруари) по покана на министъра на културата Вежди Рашидов.
Визитата е във връзка с подготовката на предстоящото представане на България в световноизвестния музей "Лувър”, което министърът на културата Вежди Рашидов договори през 2012 г. с президентa на Лувъра Анри Лоарет.
"Вече е потвърдена датата 16 април 2014 г.”, съобщи министър Рашидов.
"До момента сме говорили експонирането на бронзовата глава на Севт III и на уникалните находки от гробницата му да бъдат един от акцентите на представянето на България в предстоящата експозиция на съкровища на тракийската цивилизация в световния музей.
Сега делегацията ще има възможността да разгледа на място уникалното ни културно наследство и подготовката на изложбата навлиза в своята решителна фаза”.
Водещи
-
Днес България се сбогува с един от най-известните духовници в страната - отец Иван от Нови хан,
Отец Иван ще бъде погребан в родното си село Благово.
16.09 | 09:30
-
На 16 септември православната църква отбелязва паметта на света великомъченица Евфимия Всехвална
Българин начело на Руската църква
16.09 | 09:09
-
Цветлин Йовчев: България може да стане мишена на провокации и агресия от руска страна
Битовият инцидент в Русе много се политизира, заяви бившият шеф на ДАНС
15.09 | 21:00
Най-четени
-
На 16 септември православната църква отбелязва паметта на света великомъченица Евфимия Всехвална
Българин начело на Руската църква
16.09 | 09:09
-
Радев: Съгласен съм с Борисов, че „Хемус“ ще ни струва двойно, първият път плащанията изтекоха в чували
"Разбира се, че ще ни струва двойно, аз съм съгласен с него, тъй като първият път плащанията...
15.09 | 11:30