В Русенската библиотека е подредена изложба за Достоевски 19.10 | 11:23

Специално място е отделено и на екранизация на романа "Престъпление и наказание"

От Андриян Георгиев

Изложба, посветена на 190-годишнината от рождението на един от класиците на руската литература - Фьодор Михайлович Достоевски, е подредена в Русенската библиотека, съобщават от културната институция. 

В нея са показани негови трудове на руски език, преводи на български, френски и английски, както и литературна критика за творчеството му, като специално внимание е отделено на религиозно-философското наследство на писателя. 

Интерес представляват изданията от началото на миналия век. В изложбата могат да се видят няколко тома от пълните събрани съчинения на Достоевски на руски език, както и романите "Слабо сърце", "Бедни хора" и "Бесове".

От личния фонд на акад. Михаил Арнаудов, съхраняван в библиотеката, посетителите на изложбата ще видят две ценни книги - "Достоевски като религиозен и национален мислител", както и литературната студия на писателя Вичо Иванов, озаглавена "Марсел Пруст и Достоевски".

Специално място е отделено и на екранизация на романа "Престъпление и наказание". 

Водещи

Най-четени