Изкуството да летиш 28.10 | 15:15
Истинско пиршество за сетивата в този филм за сноуборд

Истинско пиршество за сетивата е филмът за сноубординга "Изкуството да летиш" - за любители и експерти, днес от 18.30 ч. в кино "Одеон", в рамките на четвъртия Фестивал на американското независимо кино So Independent, съобщават организаторите.
Режисьорът Кърт Морган е повтарял много пъти как винаги са му казвали, че е невъзможно да се направи филм за сноубординга, разбираем за масовата публика и същевременно да задоволява сложната чувствителност на "целевия" зрител.
Морган обаче смята, че това е постижимо, отбелязват от екипа. За почитателите на екстремните спортове е и премиерната прожекция от 20.30 ч.
"Макконки" - "филм за таланта и способностите на Шейн Макконки да използва ексцентричния си дързък хумор, за да вдъхновява живота на безброй хора". Героят на филма, загинал през 2009 г., преди да навърши 40 години, е почитан като пионер във фрийрайд ските и скибейз скоковете (скачане от сгради, антени, мостове и скали).
"Сънят на Вагнер" от 20.00 ч. в "Евросинема" е посветен на постановката на монументалната творба на Рихард Вагнер "Пръстенът на нибелунга" в Метрополитън опера в Ню Йорк на Робер Льопаж - един от най-добрите световни режисьори. "Биг Сур" на Майкъл Полиш по романа на Джак Керуак е от 19.00 ч. в "Синема сити - Парадайс център" - "емоционално произведение, което прекрасно изразява меланхолията и неувереността, като в същото време не позволява претенциозността и самовглъбяването да вземат връх". Зрителите, които са пропуснали филма, с който беше открит фестивалът - "Небраска" на Александър Пейн, могат да наваксат тази вечер от 21.00 ч. в Дома на киното. Според познавачи заглавието вероятно ще е сред претендентите за "Оскар".
Водещи
-
Радостин Василев: Костадинов може да управлява България само и единствено с ГЕРБ
Според него още в първия ден на този парламент е имало мнозинство срещу Пеевски и Борисов
18.06 | 20:45
-
Виждали ли сте го? Полицията в София издирва 16-годишно момче
Емил Антонов е напуснал дома си на 12 юни около 9:30 часа и оттогава е в неизвестност
18.06 | 20:30
-
Проф. Михайлова: Президентът не е само обединител, но и политически активно лице
Важно е действащите политици да намерят път първо към себе си, после и към хората, отбеляза тя
18.06 | 20:00
Най-четени
-
Радев отвърна на Борисов: Твърдението му е цинично и невярно
Според Борисов заради президента българите, евакуирани от Израел, са върнати у нас с...
18.06 | 13:40
-
София: При санитарен минимум 80 спешни екипа, ние имаме 10-12
„На дневното дежурство в този ден са били 10 линейки и на нощното са били 10 линейки“, каза...
18.06 | 10:18
-
ДБ ще внесе законопроект екотаксите да не бъдат увеличавани
Поскъпването им ще доведе до вдигане цените на електроуредите и до ненужна инфлация, каза в...
18.06 | 15:30
-
Радев: България може да е регионален фактор със стратегии
Просперитетът на всяка държава зависи от функционирането на приобщаващи политически и...
18.06 | 11:45