Народният театър отвърна на Камен Донев 13.07 | 16:45
Той използва сцената ни, за да насажда напрежение, контрираха изявлението му оттам
Ръководството на Народен театър "Иван Вазов" определи като манипулативно и непрофесионално поведението на актьора Камен Донев, който обяви, че напуска сцената като актьор в "Животът е прекрасен" с режисьор Александър Морфов.
В позиция до медиите от театъра твърдят, че Камен Донев "за пореден път използва сцената на театъра, за да насажда напрежение, което дестабилизира работата на институцията и уронва престижа на Първата сцена на България като създава "новини", захранващи скандал, целящ да анулира смисъла и качеството на художествените процеси".
"За участие в спектаклите от репертоара на НТ "Иван Вазов" с актьорите, които не са на трудов договор с театъра, се сключват договори, с които се уреждат взаимоотношенията на страните, включително и възнаграждението на актьорите.
При възстановяването на спектакъла "Животът е прекрасен" такъв договор е сключен и с Камен Донев, който не е щатен актьор на театъра, като във връзка с поставени от негова страна условия, възнаграждението му за изпълнението на ролята на Семьон Подсекалников е увеличено трикратно спрямо предходния договор на актьора с театъра за същата роля.
Договорът е сключен на 20.12.2022 г. и е в сила до изиграването на десет представления. До момента в изпълнение на този договор са реализирани девет постановки с негово участие, а последният му ангажимент е програмиран за 28 септември.
В тази връзка екипът на Народния театър намира за спекулативни изказванията, направени от актьора за напускане на спектакъла, междувременно изразявайки желание за поредно предоговаряне на финансовите условия на изтичащия вече договор", се посочва още в позицията.
Водещи
-
Между предложенията и протестите: Бюджет 2026 (ОБЗОР)
115 предложения за промени са входирани преди окончателното четене
25.11 | 21:00
-
Вероятна Бяла Коледа, но без сняг на Нова година
Месечна прогноза за времето през декември
25.11 | 20:45
-
Тафров и Харизанов за плана на Тръмп: Вероятно е писан в руските тайни служби
Според Георги Харизанов това е поредна провокация от страна на Путин, а според Стефан Тафров...
25.11 | 20:30
-
Костадинов: Надявам се протестите утре да са в стила на „Възраждане“, а не с розови прасета-касички
Това правителство трябва да си ходи, защото загробва държавата, категоричен е той
25.11 | 20:15
Най-четени
-
Доналд Тръмп спря финансирането за Украйна
Вашингтон подготвя мирно споразумение, иска незабавен край на войната
25.11 | 11:15
-
Губим платен годишен отпуск: Имаме месец да си вземем дните 2
Отваряме една скоба. Говорим за над 40 дни – за хората, които по договор имат 20 дни платен...
25.11 | 12:30
-
България затяга мерките срещу домашното насилие
Нови центрове, повече правна помощ и по-строги реакции при сигнали
25.11 | 12:15
-
Българският спортен тотализатор да се отдаде на концесия за 15 години, предлагат депутатите
Законът за държавния бюджет ще бъде разгледан на второ четене в пленарна зала този четвъртък.
25.11 | 11:30