Нови книги за 938 читалищни библиотеки 08.11 | 13:21
За закупуването им Министерството на културата е отпуснало 611 хил. лева
938 читалищни библиотеки в страната обновяват фондовете си с нови книги с 611 580 лева, осигурени от Министерството на културата, съобщиха от ведомството.
От общо 1968 проекта, експертна комисия към културното министерство е одобрила 1732, а 236 проекта са били отхвърлени.
Читалищата, чийто проекти са били одобрени за финансиране, ще трябва да предоставят финансов отчет за изразходването на получените средства в общината, чрез чийто бюджет са получили субсидията, с копие до Министерството на културата.
През 2011 г. по програма "Помощ за книгата” министерството е отделило 191 250 лв. за издаване на нови книги и за подкрепа и популяризиране на българската книга.
Предстои да бъдат разпределени 500 000 лв. между регионалните и големите градски библиотеки в рамките на програмата "Българските библиотеки – съвременни центрове за четене и информираност”. Средствата следва да бъдат използвани за обогатяване на библиотечния фонд.
Междувременно Министерството на културата е партньор и продължава да работи успешно с Програмата на ООН за развитие по проекта "Глобални библиотеки - България” (www.glbulgaria.bg).
Той финансира чрез субсидия в размер на 15 милиона долара от Фондация "Бил и Мелинда Гейтс” български библиотеки с цел модернизирането им.
Водещи
-
Хиляди европейски фермери на протест в Брюксел
В протеста участват и 75 български земеделци, членове на Аграрната камара
18.12 | 16:20
-
Сняг и студ за ЧНГ
На 30 и на 31 декември се очаква сутрешните температури да са около -10°, а максималните -...
18.12 | 16:00
-
Белгия предупреждава: Европа рискува дългосрочен геополитически провал заради Украйна
Премиерът Барт Де Вевер настоява за обща отговорност и защита при финансирането с руски...
18.12 | 15:45
-
Вътрешната комисия прие премахването на охраната от НСО на депутатите
Предложението е на ПП-ДБ
18.12 | 15:32
Най-четени
-
България представя първите осем изтребителя F-16 Block 70
Преди дни в страната пристигнаха и последните два самолета от първата партида, с което...
18.12 | 10:45
-
"Или пари днес, или кръв утре" - ключова среща на ЕС за финансиране на Украйна със замразени руски активи
„Путин разчита на нашия провал. Не можем да си го позволим“, заяви Кая Калас
18.12 | 13:10
-
Родителите или осиновителите на деца до 12 години да могат да са на гъвкаво работно време през цялата година
Измененията са внесени от Деница Сачева (ГЕРБ-СДС) и група народни представители.
18.12 | 11:43