Почина писателят Иван Благоев 29.07 | 14:42
"Очакват ни много тежки дни, месеци и може би години, докато хората не изтръгнат от сърцата си омразата и не засадят на нейно място любовта", пророкуваше той

На 70-годишна възраст внезапно почина писателят Иван Благоев, съобщиха от пресцентъра на община Бургас. Преди месец Иван Благоев отпразнува своя юбилей по писателски – с премиера на романа "Дом за бездомници".
"Няма нищо по-свещено от вярата в Бог! Не си я отнемайте!", призоваваше писателят. На тази вяра е посветил и творбите си в сборника с притчи и миниатюри "Косите на Мария".
Иван Благоев е роден на 22 май 1944 г. в село Банево, Бургаско. Автор е на сборниците с разкази "Земни хора", "Пътека към изгрева", "Парите никога не стигат", "Косите на Мария" и на романите "Аркада", "Стръв", "Падналите ангели", "Свръхдоза", "Дом за бездомници". В произведенията си той описва времето, в което живеем чрез образа на малкия-голям човек.
"Очакват ни много тежки дни, месеци и може би години, докато хората не изтръгнат от сърцата си омразата и не засадят на нейно място любовта", пророкуваше писателят, носител на над 15 литературни награди. Погребението ще се състои на 30 юли в 9:00 часа в Гробищен парк – Ветрен, съобщи в. "24 часа".
Поклон пред светлата му памет!
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20