Радев ще удостои с Почетния знак на президента Хосе Карерас 18.12 | 10:29
Легендарният оперен певец кацна снощи в София за концерта си в неделя в зала Арена Армеец

Легендарният тенор Хосе Карерас пристигна у нас снощи с частен самолет на Летище София. Испанецът с асистента си бяха настанени в немски луксозен автомобила, който да ги закара до хотел в центъра на столицата.
Няколко минути преди появата в София на Карерас заваля сняг. "Българската публика е много топла и гостоприемна, с уважение и разбиране приема всички изпълнения. Българите добре познават операта. Желая на всички здраве през 2022 г. Операта е пълна с любов и основният мотив на операта е любов", каза при излизането си от ВИП-а 75-годишният музикант.
Звездата ще бъде удостоен с Почетния знак на президента на Република България днес от 11 ч в Гербовата зала на "Дондуков" 2. Държавният глава Румен Радев ще му връчи медала на официална церемония за неговите изключителни постижения при отстояването на културната кауза и духовността, за приноса му към класическото музикално изкуство и популяризирането му на българската сцена.
Карерас, който е един от тримата велики тенори на съвремието, е у нас за спектакъла Opera d'amore, който ще е на 19 декември, неделя, в зала Арена Армеец. Концертът ще събере на една сцена легендата с още 8 оперни звезди под диригентството на племенника на големият тенор - Давид Хименес Карерас. Маестрото казва, че почитателите на операта ще видят един изцяло нов по рода си спектакъл, а идеята за него се е родила в България. Чрез сцени от различни световноизвестни опери авторите на спектакъла ще представят различните видове любов. Участват още звездата на Метрополитен Опера, Ню Йорк - Мария Гулегина, дългогодишната легенда на Миланската Ла Скала - Марко Берти, родните таланти - Надя Кръстева, Кирил Манолов, Илина Михайлова, Росен Ненчев и Емил Павлов. В гала-спектакъла ще се включат още хорът и оркестърът на Софийската опера и балет. Специална роля е поверена на Кенуърд Хил, именит лингвист, който повече от 20 години живее в България - той ще се превъплъти в ролята на разказвач.
Водещи
-
Красотата заля с 800% Пазарджик. Следва България
Да беше мор, да беше чума, а то - избори в предимно ромски секции
13.10 | 21:00
-
Каримански: Нетните инвестиции за последните няколко месеца не са положителни
Разходите в бюджета влизат в едно такова увеличаване, което може да се сравни с принципа на...
13.10 | 20:45
-
МП предлага: Солена глоба и затвор за незаконно изхвърляне на отпадъци
Ангажиментът за криминализирането беше публично оповестен от министър Георги Георгиев
13.10 | 20:15
Най-четени
-
След ужаса в Елените: Германски гражданин разкри основната причина за бедствието
След бедствието в черноморския курорт Елените собственици на апартаменти в хотел "Негреско" са...
13.10 | 09:30
-
Транспортният министър: Няма смисъл да лепим стикери по стъклата на колите. Край с това
По думите му след премахването на лепенките за винетки, сега идва ред и тези за технически...
13.10 | 12:45
-
Ракията и кръвното налягане – как влияе върху него?
Имайте предвид обаче, че коментираме консумацията на 30 гр. ракия, а не на 3 литра
13.10 | 12:15