Сашка Васева започва лъчетерапия, на преди това ще пее на "Пирин фолк" 13.08 | 11:40
Изпитанията, които преживя, е претворила в най-новата си песен „Боже мили“

Фолкпевицата Сашка Васева започва лъчетерапия от септември в Германия, разкри пред "Телеграф" самата тя.
"Направили са схема за 25 процедури в рамките на два месеца и това ще е заключителният етап на лечението ми. Макар мъжът ми Христо да казва, че съм най-смелата жена на света, си ме е страх", призна звездата.
Тя разкри, че няма подобрение на зрението ѝ след операцията на главата, която ѝ направиха преди почти 2 г. за отстраняване на тумор с големината на яйце.
"Виждам всичко като силуети в гъста мъгла. Тази нощ се прибрахме от Германия, където бях за последни изследвания. Лекарите се учудват как добре се възстановявам. Направиха ми и куп ваксини, които да предпазят различните органи в тялото ми, тъй като една метална пластина е останала в главата ми и като чуждо тяло може да причинява разни възпаления и инфекции. Възхитена съм какви домати са започнали да произвеждат германците - не са като гумените, а съвсем истински и вкусни. Изпих една опаковка Омега-3, явно трябва повече риба да ям, те нали затова препоръчват на болните сьомга, но не от култивираната, а дивата, за да е максимално чиста", разказа още Сашка.
Изпитанията, които преживя, е претворила в най-новата си песен "Боже мили".
"Докато бях в болницата, с Христо се свърза един млад композитор - Юлиян Асенов, който се е вдъхновил от моята съдба и я е описал в песен. Аз му помогнах да доизкусурим текста, който е негов заедно с музиката, а аранжиментът е на Светослав Лобошки. Чрез нея благодаря на Господ, че съм жива. А Юли пожела да я изпеем заедно в дует", разказа Васева.
Двамата ще я представят на 27 август в Летния театър в Сандански в конкурса за нова авторска песен "Пирин фолк". "На тази сцена изгрях и 30 г. грях, бих искала още поне 1000, ако е възможно. Освен това съм свързана с местната публика, тъй като първа изпях "Добре дошли в Сандански, приятели".
Не отивам там, за да се конкурирам, а да подкрепя младите автори. Ако колегите, с които сме създали фестивала, участваха, тогава да се конкурираме", добави тя. Блондинката е избрала черна рокля, с която ще се появи на сцената.
"Ще изненадам със стил и елегантност, защото вече не съм същата. Сигурно никога няма да използвам повече жартиери, освен вкъщи, затова няма да атакувам ниската чакра, а тази над главата, която е връзка с божественото", каза още Сашка Васева.
Водещи
-
Протестен автопоход на "Величие" срещу подмяната на вота
Шествието се отправи и към Банкя, където живее лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, от партията му...
11.03 | 20:05
-
Пълното лунно затъмнение в Дева носи провокации и скандали, свързани със закона
Аналогично напрежение ще се наблюдава и във висшата администрация, смята топастрологът Азарей
11.03 | 20:45
-
Експерт: В "бермудски триъгълник" сме и доверието във вота потъва
Стоил Стоилов посочи, че за него е останало неясно защо, след като преди около месец и...
11.03 | 20:30
-
Съветник в Белия дом: Преговорите Украйна - САЩ в Джеда вървят към целта си
Представителите на Украйна са готови да сключат с Вашингтон споразумение за предоставяне на...
11.03 | 20:15
Най-четени
-
Влизането на 20-годишната Йоана Илиева разтърси "Ергенът" 2
40-годишният ерген бе шокиран от влизането на младото момиче.
11.03 | 09:30
-
ДПС: Нека не се заблуждаваме – Пеевски не действа сам
Обвинения в координирани действия
11.03 | 09:59
-
Свещената Шамбала: Там, където се пазят тайните на Вселената
Столетия наред хората търсят митичното кралство, скрито от света в Тибет
11.03 | 13:30