Стотици кукери гониха злото в Ямбол 02.03 | 18:45
Жители и гости на града спретнаха масово кукерско хоро

49 самодейни групи с повече от 2500 участници взеха участие в състезателното дефиле на международния маскараден фестивал в "Кукерландия 2013" в Ямбол.
През днешния пети ден във фестивала се включиха формациите на гостите от Одрин (Турция), Мангуалде (Португалия),Търгу Жиу (Румъния), Домоку (Гърция), Кавадарци (Македония) и индонезийска група, представяща традиционни танци от остров Бали и остров Ява, предаде БТА.
По традиция празникът започва с масово кукерско хоро по централните улици на града, на което се заловиха и зрители на фестивала.
Жури оцени най-добрите фотографии и награди победителите. През петте дни на фестивала в централната част на града бе уреден базар на производители на вино и на месни и млечни продукти от региона, както и на мартеници, сувенири и занаятчийски стоки.
Международният маскараден фестивал "Кукерландия 2013" ще завърши късно вечерта с изпълнения на младежкия духов оркестър "Vivo Montana".
Водещи
-
Тежък инцидент с електрическо превозно средство в „Слънчев бряг”
По неофициална информация от местната полиция произшествието е станало около 14:00 часа на...
14.08 | 17:40
-
Правителственият самолет ИЛ-96-300 на Специалния летателен отряд "Русия" излетя от летище Внуково
В делегацията ще участват също министърът на отбраната Андрей Белоусов и финансовият министър...
14.08 | 17:22
-
Този след обяд ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността над южните и западните райони
Там се очаква да духа временно силен вятър от изток-североизток с пориви до 20-22 m/s.
14.08 | 16:15
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
Най-четени
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
-
Без вода в Плевен: докога?
Вчера хората излязоха на протест и настояват проблемът да бъде решен.
14.08 | 10:15
-
Пророкът на кризата от 2008 г. предсказа какво ни предстои сега
Според него нито един друг пазар в света не може да се похвали с такава концентрация на...
14.08 | 10:45