Улично изкуство: Ликът на Стефан Данаилов грейна в село Брестовица 03.06 | 09:07
Произведението е много качествено и няма как човек да сбърка коя обичана личност е изобразена на дувара. Авторът преди това е изрисувал ликовете и на други велики българи

Наскоро бяха отбелязани 6 месеца от кончината на легендарния Стефан Данаилов. Големият актьор бе изпратен от многохилядно множество в края на ноември, а споменът за него е жив в сърцата на милионите му почитатели.
Inews.bg научи за похвална инициатива на художника Стойко Гъгъмов в пловдивското село Брестовица. Чрез неговите бои или спрейове Мастера оживя на дувар в красивото село, намиращо се в полите на Родопите, на около 15-ина километра от Пловдив.
Произведението е много качествено и няма как човек да сбърка коя обичана личност е изобразена на оградата. Всъщност, авторът преди това е изрисувал ликовете и на други велики българи.
Жителите на Брестовица, известна и като столицата на виното заради лозовите масиви и гроздовите елексири, са благодарни за инициативата на Гъгъмов. Те са подели и похвална акция - събират пари за художника, за да му окажат помощ и да го насърчат и мотивират за още подобни творби, които повдигат духа, карат човек да се гордее и не на последно място - радват окото.
Водещи
-
Българка, наета като домашна помощница в Атина, упоила и ограбила 43-годишен мъж
Тя отрича
18.09 | 15:45
-
Разбиха група за разпространение на наркотици в Плевен, петима са задържани
Иззети са дрога, над 70 000 лева, злато, боеприпаси и документи
18.09 | 15:30
-
Мащабна стачка във Франция в разгара на политическата криза
Около 800 000 души ще протестират срещу бюджетните планове, очакват се сериозни проблеми в...
18.09 | 15:20
Най-четени
-
Василев след словесния сблъсък с Пеевски: Радваме се, че най-сетне се разходи по тротоарите на София
На въпрос докога ще продължи блокадата, той отговори, че за всички депутати е добре всеки ден...
18.09 | 10:30
-
Българската православна църква почита днес паметта на Свети Евмений
Народни вярвания и традиции
18.09 | 08:30
-
Костадинов: МВР се появява по улиците само при протести или за да дебне шофьори
„Възраждане“ излезе с декларация от парламентарната трибуна във връзка със засиленото...
18.09 | 10:59